قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
چالش «تیک تاک» برای فروش در آمریکا/ پکن قوانین کنترل صادرات را تغییر داد

چالش «تیک تاک» برای فروش در آمریکا/ پکن قوانین کنترل صادرات را تغییر داد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چالش «تیک تاک» برای فروش در آمریکا/ پکن قوانین کنترل صادرات را تغییر داد

به گزارش گروه بین‌الملل اقطاع نیوز، سی ان بی سی در روز پنج شنبه گزارش داده بود «تیک تاک»، فروش فعالیت هایش در آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند را در روز‌های آتی اعلام خواهد کرد و قراردادی به ارزش ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار را برآورد کرده بود.

اما بنا بر اعلام شینهوآ، چین قوانین کنترل صادراتی خودش را بروزرسانی کرده است که انتظار می‌رود، فروش تیک تاک در آمریکا پیچیده شود.

شینهوآ در مصاحبه با پروفسور سو فان، از دانشگاه بین المللی تجارت و اقتصاد چین نوشت این قوانین جدید به صورت ویژه در ارتباط با تیک تاک و فناوری‌های اجرا شده توسط «بایت دنس»، شرکت مادر این اپلیکیشن است.

سو خاطرنشان کرد: «اگر بایت دنس در نظر داشته باشد تا فناوری‌های مرتبط را صادر کند، باید مراحل صدور مجوز را طی کند. به طور جد توصیه می‌شود بایت دنس کاتالوگ تنظیم شده را مطالعه کند و به دقت آن را بررسی کند که آیا لازم است، مذاکرات مرتبط با این نقل و انتقال را به حالت تعلیق دربیاورد یا نه، مراحل قانونی را اعلام کند و سپس اقدامات بعدی را به تناسب انجام دهد.»

سی ان بی سی به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که تیک تاک در روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده است که فعالیت هایش در آمریکا را در روز‌های آتی به فروش خواهد رساند، زیرا این شرکت در حال تکمیل یک قرارداد است.

این توافق همچنین شامل فروش این شبکه اجتماعی چینی در استرالیا، کانادا و نیوزیلند نیز است.

این فروش درحالی اعلام شده است که بایت دنس دو دادخواست علیه دولت ترامپ برای بلوکه کردن فرمان اجرای دونالد ترامپ در ۱۵ آگوست علیه تیک تاک است، ارائه داده است.

دولت آمریکا به شرکت چینی بیت دنس، شرکت مادر نرم افزار تیک تاک، ۹۰ روز مهلت داده تا بخش فعالیت‌های خود در آمریکا را بفروشد.

تاکنون چند شرکت آمریکایی مشتری سرور‌ها و میلیون‌ها کاربر تیک تاک در آمریکا شده و نخستین شرکتی که در صف مشتریان تیک تاک قرار گرفت، مایکروسافت بود.

پس از مایکروسافت هم توئیتر اعلام کرد به دنبال خرید تیک تاک است.

ترامپ مدعی است که تیک تاک اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می‌دهد. البته شرکت چینی این اتهامات را به صورت جدی رد کرده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچالش «تیک تاک» برای فروش در آمریکا/ پکن قوانین کنترل صادرات را تغییر دادنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.