قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
چالش امروز بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور، دانش مالی است

چالش امروز بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور، دانش مالی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چالش امروز بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور، دانش مالی است

نعمت الله شهبازی روز شنبه در جلسه بهره گیری بنگاه‌های صنعتی و معدنی استان قزوین از ابزارهای نوین تامین مالی، افزود: متاسفانه سهم روش‌های نوین ابزارهای نوین تامین مالی در بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی کشور زیر پنج درصد است.

وی اضافه کرد:از سوی دیگر، دانش مالی بسیاری از بنگاه‌های تولیدی کشور متناسب با دانش فنی آنها رشد و پیشرفت نکرده است و بنگاه اقتصادی ما نمی‌دانند که دانش مالی هم بخشی از الگورتیم یک واحد تولیدی است.

این مسوول گفت: ما در زمینه دانش مالی بیش از پیش نیاز به کار داریم و بسیاری از بنگاه‌های کوچک، متوسط و بزرگ باید به سمت آشنایی بیشتر با این دانش حرکت کنند.

وی اضافه کرد: روند تسهیلات بانکی طی سال‌های اخیر نشان داده است که متاسفانه طی سال ۹۸ حدود ۴۲۵ هزار میلیارد تومان نیاز بخش صنعت به لحاظ سرمایه ثابت و در گردش بوده که طبق آمارهای بانک مرکزی ۳۲۰ هزار میلیارد تومان از سوی شبکه بانکی تامین شده و ۱۰۵ هزار میلیارد تومان کسری داشته ایم.

شهبازی گفت: تقریبا یکی از مشکلات اصلی بخش صنعت و معدن نقدینگی است و ۲۴ درصد کسری نقدینگی در سال گذشته، امسال به ۳۸ درصد خواهد رسید.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برای سال ۹۹ پش بینی شده با توجه به رشد هزینه‌های تولید امسال ۵۷۵ هزار میلیارد تومان سرمایه ثابت و در گردش نیاز است و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان معادل ۲۸ درصد کسری بودجه میان نیاز صنعت و معدن و عملکرد بانک مرکزی وجود خواهد داشت.

این مسوول ضافه کرد: با توجه به این مساله باید بنگاه‌اقتصادی کشور به سمت افزایش دانش مالی و روش‌های نوین تامین سرمایه از جمله بورس حرکت کرده و برای رفع کمبودها و مشکلات خود در این حوزه گام بردارند.

وی گفت: امسال یکی از محورهای مهم کشور و دولت، توسعه تامین مالی تولید از طریق باز سرمایه است تا با مضرات و پیامدهای منفی رشد سریع نقدینگی در دست مردم، کسری شدید آن در بنگاه‌های اقتصادی، مشکلات کاهش تولید، تعدیل نیرو و … مواجه نشویم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچالش امروز بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور، دانش مالی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.