قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تقریباً وضعیت غیر قرمز در لرستان نداریم/ فوت جوانان به علت کرونا - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

چاقی خطر ابتلا به کووید ۱۹ را افزایش می دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چاقی خطر ابتلا به کووید ۱۹ را افزایش می دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محققان دانشگاه کلمبیا نیویورک دریافتند بیماران چاق مبتلا به کووید ۱۹ در مقایسه با بیماران با وزن عادی، ۶۰ درصد بیشتر با احتمال مرگ یا نیاز به لوله گذاری تنفسی مواجه هستند.

طبق نتایج این تحقیقات، بیماران با میزان چاقی خفیف، ۱۰ درصد با احتمال بیشتر مرگ یا نیاز به دستگاه تنفسی روبرو هستند درحالیکه این میزان در افراد نسبتاً چاق ۳۰ درصد است.

دکتر «میشلا اندرسون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «افزایش چاقی با افزایش ریسک نارسایی ریه یا مرگ ناشی از کووید ۱۹ مرتبط است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «چاقی تنها برای افراد زیر ۶۵ سال فاکتور پرخطری است.»

به گفته اندرسون، «احتمالاً دلیل آن، این است که افراد مسن‌تر، ضعیف‌تر هستند و احتمالاً به دلیل مشکلات سلامتی نامرتبط با وزنشان دچار نارسایی تنفسی به خاطر کووید ۱۹ می‌شوند.»

در این مطالعه، گزارش پزشکی حدود ۲۵۰۰ بیمار بستری در بیمارستان به خاطر کووید ۱۹ بررسی شد. با بررسی شاخص توده بدنی بیماران، محققان دریافتند میزان اضافی وزن موجب افزایش خطر ابتلاء به کووید ۱۹ شدید در بیماران می‌شود اما تنها در افراد جوان و میانسال این خطر بیشتر است.

به گفته محققان، دلیل تشدید کووید ۱۹ به خاطر چاقی این است که شکم بزرگ و چاق به ریه‌ها فشار آورده و عملکرد ریه‌ها را دشوار می‌کند.

همچنین بافت چربی موجب تولید بیوشیمیایی های در جهت افزایش التهاب و لخته شدن خون می‌شود؛ دو فاکتوری که با عفونت شدیدتر بیماری کووید ۱۹ مرتبط هستند.آرشیو اخبار سلامت سرویس خبری اقطاع نیوزچاقی خطر ابتلا به کووید ۱۹ را افزایش می دهد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.