قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

چاره‌اندیشی «بسیج» برای بحران فروش کشاورزان جنوب کرمان/تشکیل ۲ قرارگاه حمایتی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چاره‌اندیشی «بسیج» برای بحران فروش کشاورزان جنوب کرمان/تشکیل ۲ قرارگاه حمایتی

به گزارش اقطاع نیوز از جنوب کرمان، سردار حسین معروفی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان رودبار جنوب و گفت‌وگو با کشاورزان اظهار داشت: درد و رنج مردم جنوب کرمان که واقعا ما را نگران می‌کند در حوزه فروش محصولات کشاورزی‌شان است که می‌طلبد مسئولان در درون استان و در سطح وزارتخانه‌های مسئول فکر راهبردی برای جنوب استان داشته باشند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با تأکید بر توجه مسئولان به موضوع کشت و نیاز راهبردی در جنوب استان کرمان در تمام محصولات عنوان کرد: اگر نیازها در حوزه راهبردی دیده شود و توزیع بذر یارانه‌ای و دولتی برای کشاورز واقعی صورت نگیرد، نمی‌توانیم منابع آب و معیشت مردم را مدیریت و مورد توجه قرار دهیم.

blank

 

وی با بیان اینکه سوء مدیریت در حوزه مدیریت را باید برطرف کنیم، بیان داشت: بسیج و سپاه با تمام وجود در کنار مسئولان و مردم هستند چراکه بسیج سنگر متسحکم انقلاب و از مردم و برای مردم است و ملجأ و تکیه‌گاه مردم است.

معروفی تصریح کرد: باید در جنوب کرمان به کمک مردم برویم چراکه جنوب استان مردمی مومن و بهترین مردم را دارد و باید کنارشان قرار گرفت و کمکشان کرد و این کمک باید راهبردی باشد، میزان و کشت و بازار را برایشان تعیین و مشخص کنیم و سپاه و بسیج نیز در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در شهرستان رودبار جنوب، مزارع و کشاورزی و نگرانی مردم را دیدیم و دو قرارگاه تشکیل دادیم با حضور بسیج اصناف، و بسیج کشاورزی و بسیج سازندگی که برای پشتیبانی، انتقال و فروش محصولات در حد توان حمایت کنند و همین قرارگاه در جنوب استان در هفت شهرستان با محوریت جیرفت تشکیل برای کمک و پیشتیبانی در امر فروش و انتقال محصولات کشاورزی تشکیل شده است.

blank

 

وی در تشریح اقدامات این دو قرارگاه حمایتی از کشاورزان جنوب کرمان در سپاه عنوان کرد: کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم، شناسایی کشاورزان و خرده مالکان واقعی است که در بازه‌های زمانی برداشت محصولات به کمک آنها می‌رویم.

معروفی افزود: تمام نواحی شهرستان‌ها پای کار آمدند برای انتقال محصولات استان که از کشاورزان و با اولویت خرده‌مالکان محصول خریداری شود و سپس برای فروش به نقاط مختلف استان منتقل شود و همچنین در استان‌های همجوار نیز بسیج سازندگی مامور شدند به شبکه خرید و انتقال کمک کنند تا از این بحران عبور شود.

وی خاطرنشان کرد: در سطح کشور نیز بسیج سازندگی را نسبت به جنوب استان کرمان حساس کردیم هم در حوزه بلندمدت در حوزه راهبردی که به سازمان جهاد کشاورزی کمک کنیم، در حوزه میان‌مدت که بحث کشت و میزان آن را دقیق تعریف و مراقبت کنیم و در کوتاه‌مدت نیز به صورت اورژانسی مثل بحث پیاز و گوجه در زمینه خرید و فروش و انتقال به مردم کمک کنیم.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ق/ی
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچاره‌اندیشی «بسیج» برای بحران فروش کشاورزان جنوب کرمان/تشکیل ۲ قرارگاه حمایتینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.