قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
افزایش ۲ برابری سرمایه گذاری در صنعت برق - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پیک مصرف برق در کشور از ۵۳ هزار مگاوات گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، مصطفی رجبی مشهدی پیش ازظهر یکشنبه در کنفرانس ملی مجازی تاب آوری در صنعت برق با اشاره به اینکه کنفرانس به دلیل شیوع کرونا به شیوه مجازی برگزار شده است، افزود: روز گذشته پیک مصرف شبکه سراسری برق به ۵۳ هزار و ۴۹۹ مگاوات رسید که در نوع خود کم سابقه بوده است.

وی با اظهار اینکه پیک مصرف برق در کشور کم سابقه بوده است، افزود: هیچگاه شاهد شروع زودهنگام برای افزایش مصرف برق در کشور نبودیم و میزان مصرف ۱۲.۸ درصد نسبت به قبل افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این درحالی که طبق اطلاعات کسب شده در اکثر کشورها، به دلیل شیوع کرونا و رکود اقتصادی با کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق مواجه بودند ولی در کشور ما شاهد رشد کم سابقه مصرف برق هستیم.

رجبی خواستار اعمال اقدامات مدیریت مصرف برق شد و باتاکید برتوجه به تاب آوری در صنعت برق افزود: به سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در صنعت برق، در حال حاضر این سرمایه گذاری ها به دلیل تغییر شرایط اقلیم دچار مسائل و تهدیدهایی شده است.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: طی ۱۵ سال گذشته ۴۵ مورد سقوط دکل برق را شاهد بودیم و این اتفاقات در حوزه توزیع نیز زیاد رخ داده است.

وی با بیان اینکه در حوزه انتقال برق با افزایش حوزه آسیب پذیری مواجه هستیم، گفت: اعمال خاموشی‌ها تأثیر زیادی در مصرف برق دارد و باید نسبت به حوادثی که آسیب می‌زند، ارزیابی دقیق داشته باشیم.

رجبی یادآور شد: با قطع برق، دقایقی شبکه‌های مخابراتی نیز مختلف می‌شود بنابراین در حوزه تاب آوری باید برنامه مدیریت تاب آوری در سیستم را مدنظر قرار دهیم و این برنامه‌ها شامل برنامه‌های جامع مدیریتی و پروژه‌های عمرانی است.

پیک مصرف برق در کشور از ۵۳ هزار مگاوات گذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۹:۴۴

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.