قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پیشنهاد تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پیشنهاد تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


پیشنهاد تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، در جلسه بررسی روند تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران، با حضور ولی تیموری، معاون گردشگری کشور، حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و مشاوران این کمیته برگزار شد. خلیل‌آبادی گفت: این جلسه با هدف هموار کردن مسیر لایحه تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران صورت گرفت.

وی با بیان اینکه معاون گردشگری کشور نیز موافق تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است، عنوان کرد: خوشبختانه دکتر تیموری نیز موافق تشکیل این سازمان بود، اما بر اساس قانون دولت نمی‌تواند شهرداری را ملزم به انجام کاری کند، به همین دلیل در این زمینه الزاماتی برای شهرداری تهران تهیه نشده است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر یکی از علل مخالفت با تشکیل این سازمان از سوی مخالفان را ورود به وظایف وزارت گردشگری خواند و گفت: دیدگاه ما همفکری و همیاری با وزارت گردشگری است و تداخلی با فعالیت این سازمان وجود ندارد.

خلیل‌آبادی خاطرنشان کرد: با تعامل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور می‌توانیم در راستای توسعه این صنعت بکوشیم.

وی تشکیل سازمان گردشگری توسط شهرداری تهران را امری ضروری خواند و تصریح کرد: یقیناً شهرداری کمکی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور خواهد بود و به عبور از چالش‌های این وزارتخانه در پایتخت کمک خواهد کرد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا در ادامه به معضلات صنعت گردشگری و نابه‌سامانی این حوزه در پایتخت اشاره کرد و گفت: متأسفانه آثار تاریخی و فرهنگی شهر ری همچون کوه بی‌بی شهربانو، برج نقاره‌خانه، گنبد اینانج و برخی از آثار در دیگر نقاط شهر تهران مغفول مانده‌اند که بهبود وضع این آثار نیاز به مدیریتی یکپارچه دارد.

خلیل‌آبادی خاطرنشان کرد: در اسناد دولتی نمی‌توان تکلیفی برای شهرداری نوشت اما شهرداری می‌تواند برای حوزه گردشگری تکالیفی را طراحی کند.

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پایان این جلسه مقرر شد با هماهنگی‌های لازم میان نهادهای مربوطه تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان گردشگری کشور و شهرداری تهران به امضا برسد.آرشیو اخبار اجتماعی سرویس خبری اقطاع نیوزپیشنهاد تشکیل سازمان گردشگری در شهرداری تهران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.