قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آیا حکومت جرمنی به آواره گی هزاران پناهجو در جزیره لیسبوس یونان پایان می دهد؟

پناهجویان؛ قومی رانده شده از سوی مدعیان مدنیت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


پناهجویان؛ قومی رانده شده از سوی مدعیان مدنیت

اقطاع نیوز: وضعیت پناهجویان افغان در کمپ‌های اروپا به شدت غیر انسانی و غیر مدنی است…

گزارش‌های نشر شده از وضعیت پناهجویان در کمپ‌های یونان حاکی است که آن‌ها با کمبود آب، غذا، پوشاک و مواد سوختی مواجه استند. این پناهجویان در هوای گرم و سرد در زیر آسمان باز روزگار می‌گذرانند و از سوی هیچ نهاد بین‌المللی و اروپایی کمک دریافت نکرده‌اند.

گذشته از وضعیت بد غذایی و خوراک و پوشاک، آنچه خیلی درد آور و رنج دهنده است، برخورد به شدت غیر انسانی جامعه و دولت‌های اروپایی و کشورهایی که در آن کمپ‌های مهاجرین قرار دارد، می‌باشد. این موضوع حتا نسبت به نبود امکانات مادی زنده گی نیز بر مهاجرین گران تمام شده و روان آنان را می‌شکند.

کمپ‌های پناهجویان در فرانسه، جرمنی، بریتانیا، یونان و برخی کشورهای دیگر اروپایی مبدل شده به قریه هایی دور از شهر که گویی مردمی محکوم به مرگ تدریجی در آن محبوس‌اند و باید هر لحظه بمیرند.

این وضعیت در کنار خانه و شهر مدعیان حقوق بشر و نوع دوستی زمانی وخیم تر می‌شود که آنان از کمترین امکانات رفاهی و ضروریات اولیه زنده گی برای پناهجویان دریغ می‌کنند.

چندی پیش آتش سوزی و سپس سرازیر شدن سیلاب در کمپ پناهجویان در اروپا طوری ادامه یافت که کشورهای اروپایی کوچک ترین واکنشی نسبت به آن نشان ندادند. از این گذشته، پناهجویان در این کمپ‌ها در بلاتکلیفی به سر برده و هیچگاه جواب قانع کننده رد یا دریافت مجوز ورود پیدا نمی‌کنند.

کمپ‌های پناهجویان در واقع برزخی است که نه می‌توانند از آن بگذرند و نه یارای بازگشت دارند.

باوجود برخی تبلیغات گوناگونی که در غرب می شود ولی مدعیان حقوق بشر در غرب چنان نسبت به وضعیت پناهجویان بی تفاوت استند که حتا برخی پناهجویان با رد شدن درخواست پناهنده گی شان خود کشی کرده‌اند.

این موضوع ننگی است بر پیشانی آنانی که سنگ حقوق بشر را به سینه می‌زنند ولی در برابر حقوق اولیه انسان‌ها بی‌تفاوت استند.آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزپناهجویان؛ قومی رانده شده از سوی مدعیان مدنیتنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.