قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پل حافظ تا نیمه شهریور ماه جمع‌آوری می‌شود

پل حافظ تا نیمه شهریور ماه جمع‌آوری می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش گروه اجتماعی اقطاع نیوز از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی با بیان این‌که اهداف و ضرورت‌های ترافیکی جمع‌آوری پل حافظ در محدوده خیابان کریمخان زند تا خیابان انقلاب طی نشستی با حضور نمایندگان معاونت فنی و عمرانی، معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهرداری منطقه ۶ و پلیس راهور تهران بزرگ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، از موافقت پلیس راهور با برچیدن این پل سواره رو فلزی خبر داد.

وی افزود: در حال حاضر ۳ گزینه اجرایی برای جمع‌آوری پل حافظ در حال بررسی است که به‌طور اجمالی شامل انسداد کامل خیابان حافظ در بخش حدفاصل خیابان کریمخان زند تا خیابان انقلاب، انسداد شبانه پل با امکان تردد در کنارگذرها و انسداد شبانه پل به همراه انسداد کنارگذر شرقی در طول روز می‌باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این‌که مسیرهای جایگزین ترافیکی به منظور تأمین رفاه حال شهروندان در زمان جمع آوری پل حافظ متناسب با گزینه اجرایی نهایی تعریف و اطلاع‌رسانی خواهد شد گفت: عملیات برچیدن پل مذکور از اوایل تیرماه آغاز شده و نهایتاً تا نیمه شهریورماه سال جاری به سرانجام برسد.

به گفته صبوری دیلمی مطالعات ترافیکی نشان می‌دهد کارکرد پل فلزی حافظ علیرغم هزینه‌های قابل ملاحظه تعمیر و نگهداری صرفاً به حذف چراغ راهنمایی خیابان طالقانی محدود شده است و جمع‌آوری آن نه تنها اختلالی در ترافیکی این محدوده از شهر تهران ایجاد نخواهد کرد بلکه زمینه‌ساز ارتقای کیفیت فضا و بهبود سیمای شهری خواهد بود.

گفتنی است پل حافظ در محل تقاطع خیابان حافظ با خیابان طالقانی یکی از پل‌های هفت‌گانه فلزی شهر تهران به شمار می‌آید که سال‌‌ها پیش به‌عنوان یک راهکار موقت برای روان‌سازی ترافیک پایتخت مورد اجرا قرار گرفته است. فرسودگی روکش، از کار افتادگی نئوپرن‌ها و فرسایش درزهای طولی و عرضی از شایع‌ترین مشکلات و آسیب‌های پل‌های فلزی شهر تهران به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ ۴۱۰۵

پل حافظ تا نیمه شهریور ماه جمع‌آوری می‌شود:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۴:۵۴:۱۹

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.