خانه | سایر استان ها | بوشهر | پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، امیر دریادار دوم کورش محرابی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تشییع شهدای حادثه شناور نیروی دریایی کنارک در بوشهر اظهار داشت: ۱۹ نفر در حادثه شناور نیروی دریایی کنارک به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به تشییع و خاکسپاری همزمان پیکر مطهر ۱۷ شهید در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، گلستان، آذربایجان شرقی، فارس و چهار محال بختیاری خاطرنشان کرد: این مراسم با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

 فرمانده  منطقه دوم دریایی ولایت جاسک افزود: یکی از شهدای حادثه شناور نظامی کنارک قبلا تشییع و دفن شده و یکی از شهدای دیگر این حادثه به‌زودی تشییع و خاکسپاری می‌شود.

وی بیان کرد: حادثه برای شناور کنارک در حوزه تست سامانه‌ها و تجهیزات نوین نیروهای مسلح رخ داد و علیرغم  اینکه ما ملاحظات ایمنی را مد نظر داشتیم اما طبیعت کار به‌گونه‌ای است که در راستای توسعه و ارتقا توانمندی برخی ملاحظات پیش بینی نشده و غیرقابل پیش بینی است.

محرابی افزود: این حادثه ناگوار یکی از حوادث پیش بینی نشده بود که بررسی کارشناسانه آن از سوی سامانه‌های ذیربط و مهندسی در دست اقدام است.

 وی، آمادگی نیروی دریایی ارتش برای اجرای ماموریت‌های محوله را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: ملت عزیر در نظر داشته باشند که قطره قطره خون شهدای والامقام در راستای اقتدار و برقراری امنیت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 فرمانده  منطقه دوم دریایی ولایت جاسک بیان کرد:  از همین مکان قول و تعهد می‌دهم که سربازان ایران اسلامی قطعا ادامه دهندگان راه شهیدان خواهند بود و به‌گونه‌ای عمل می‌شود که اجازه  نخواهیم داد پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین بیافتد و این راهی که در مسیر توسعه و پیشرفت در پیش گرفته‌ایم همچنان و با قدرت مضاعف بیشتری ادامه می‌یابد.

پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۱ ۱۴:۳۰:۲۶

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.