قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پرداخت تسهیلات 37 میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای

پرداخت تسهیلات 37 میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


پرداخت تسهیلات 37 میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای

حبیب جهانساز رییس سازمان چای کشور در گفتگو با خبرنگار اقطاع نیوز از پرداخت تسهیلات 37 میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چای خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری حدود 27 میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش و 10میلیارد تومان تسهیلات برای مکانیزاسیون و به باغی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات به 8 هزار و 319 نفر متقاضی پرداخت شده است، افزود: با رایزی‌های انجام شده این تسهیلات از صندوق تخصصی چای، بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

جهانساز با تاکید بر اینکه این تسهیلات برای چایکاران و کارخانجات چای با نرخ سود 4 و 7 درصد با بازپرداخت 4 ساله محاسبه خواهد شد، یادآور شد: این تسهیلات از طریق سرمایه گذاری صندوق حمایت از توسعه چای،  امضای قرارداد با بانک‌ها و تلفیق آن با اعتبارات بانکی  پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: معرفی کشاوزان به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات نسبت به سال گذشته 150درصد افزایش داشته  است که این مهم در نهایت سبب رونق تولید، اشتغال و پایداری تولید خواهد شد.

رییس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه برای احیای هر هکتار باغ رها شده 25 میلیون تومان تسهیلات 4 ساله با نرخ سود 4 درصد پرداخت می‌شود، ادامه داد: همچنین برای هر هکتار هرس کف در راستای جوان‌سازی  باغات چای 20 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود. 

به گفته جهانساز؛ برای هر هکتار هرس کمربر که سبب جوان سازی باغات چای در میان مدت می‌شود نیز 10میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی درباره تسهیلات پرداختی برای مکانیزاسیون نیز گفت: 80 درصد قیمت ماشین مکانیزه با نرخ سود 14 درصد و بازپرداخت 4 ساله از تلفیق منابع مالی و صندوق تخصصی حمایت از چای پرداخت می شود.

جهانساز با تاکید بر احیای باغات چای گفت: پیش‌بینی می‌شود با پرداخت تسهیلات برای احیای باغات چای 500 هکتار باغ چای در سال جاری احیا شود که در سال گذشته 312 هکتار بوده است.

وی گفت: مجموع باغات فعال و غیرفعال چای کشور حدود 25 هکتار است که حدود 20 هکتار از آن فعال بوده و درصدد احیای مابقی این باغات هستیم.

 آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزپرداخت تسهیلات 37 میلیارد تومانی به چایکاران و کارخانجات چاینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.