قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پخش زنده برنامه «شعر و ادب فارسی در ایران» در اتیوپی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پخش زنده برنامه «شعر و ادب فارسی در ایران» در اتیوپی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


پخش زنده برنامه «شعر و ادب فارسی در ایران» در اتیوپی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، شعر و شاعری در اتیوپی از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم این سرزمین شامل مسلمان و مسیحی به شعر خوانی علاقه زیادی دارند. به همین جهت برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی زیادی نیز حول این فعالیت در کانال‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی اجرا می‌شود.

یکی از مهمترین برنامه‌های رادیویی که با حضور محمدعلی برهان در رادیو احدو پخش می‌شود، مختص برنامه‌های نقد شعر و شعرخوانی است و به صورت هفتگی اجرا می‌شود.

از این رو، با همکاری به عمل آمده رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی با دو رادیوی سراسری احدو با موج FM96.3 و رادیوی سراسری اتیوپی FM94.3 مقرر شد که برنامه‌هایی با موضوعات مختلف حول شعرای نامی ایران در این دو رادیو پخش شود. این برنامه ادبی به صورت زنده در این دو رادیو همزمان پخش خواهد شد و در خارج از کشور اتیوپی نیز بصورت اینترنتی قابل دریافت است.

اولین اجرای این برنامه فرهنگی که به صورت کاملاً بومی و با حضور کارشناسان و صاحبنظران حوزه رسانه و دانشگاه شامل تسفای تسه سه، استاد دانشگاه و یکی از مترجمین توانمند اتیوپی، محمد علی برهان، کارشناس مجری و استاد دانشگاه و شاعر و مترجم، ابی تسو، مترجم و شاعر و گتاچو پژوهشگر ۱۳ آذرماه ساعت ۱۴ به وقت محلی (۱۳:۳۰ به وقت تهران) برگزار خواهد شد.

نقش سیمرغ در شاهنامه؛ نخستین موضوع برنامه «شعر و ادب فارسی در ایران»

موضوع برنامه اول که به بحث حول جایگاه سیمرغ و اشعار منتسب به این پرنده جادویی که در شاهنامه فردوسی، منطق الطیر عطار و نقش و جایگاه آن اشاره دارد خواهد بود که افراد حاضر ضمن قرائت شعرهای پیرامون موضوع، نظرات و دریافت‌های خود را ارائه خواهند داد.

این برنامه در ۹۰ دقیقه و به زبان امهریک اجرا می‌شود. این برنامه فرصت مناسبی است که در آن با نگاه کاملاً بومی نسبت به معرفی آثار و مفاخر ادبی ایران پرداخته و در نهایت ابعاد تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای مخاطبان اتیوپی تبیین شود.

در برنامه‌های آتی شعر در رادیو، این نمایندگی در نظر دارد که به با رویکرد شعرهای مولانا از پتانسیل جماعت صوفی و اهل تصوف اتیوپی نیز در این حوزه بهره ببرد.آرشیو اخبار فرهنگی سرویس خبری اقطاع نیوزپخش زنده برنامه «شعر و ادب فارسی در ایران» در اتیوپی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.