قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پایش «طالقان» و «وارنگه‌رود» توسط محیط‌بانان اسب‌سوار - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پایش «طالقان» و «وارنگه‌رود» توسط محیط‌بانان اسب‌سوار – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حشمت الله کشیری در گفت‌وگو با اقطاع نیوز در خصوص حضور محیط بانان اسب سوار در زیستگاه‌های طالقان، اظهار کرد: از این ظرفیت در دیگر مناطق حفاظت شده محیط زیست کشور، پارک ملی و همچنین مناطق شکار ممنوع برای تسهیل در امر حفاظت و گشت زنی در مناطق صعب العبور استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال محیط بانان البرزی توسط اساتید ویژه دارای تخصص آموزش‌های لازم در خصوص سوارکاری و اصول و رفتار و آسیب شناسی اسب را فرا گرفته اند، گفت: این آموزش‌ها در قالب نحوه استفاده بهینه از اسب و یا پایش مناطقی از طالقان که باید محیط بانان اسب سوار در آن نقاط حضور یابند، به آنها ارائه شده است.

رئیس اداره حیات وحش حفاظت از محیط زیست استان البرز با اشاره به اینکه کلاس‌های آموزشی و توجیهی تئوری و عملی بدین منظور برای محیط بانان البرزی برگزار شده است، افزود: توسط ادارات محیط زیست دیگر استان‌های کشور نیز تاکنون بکارگیری اسب برای پایش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع عملیاتی شده است اما اینکه از قبل آموزش‌های علمی و عملی هر دو به محیط بانان برای استفاده از اسب ارائه شود، اکنون در البرز اجرایی شده است.

کشیری در بخش دیگری با بیان اینکه در کنار استفاده از اسب، امکاناتی دیگری نیز مانند ماشین و موتورسیکلت برای گشت زنی و پایش مناطق حفاظت شده مهیا شده است، بیان کرد: در حال حاضر چهار اسب در کل استان در اختیار محیط بانان البرزی است که برای محیط بانی در طالقان و وارنگه رود جاده چالوس از آنها استفاده می‌شود.

به گفته وی در محیط بانی وارنگه رود طی سال‌های گذشته استفاده از اسب در پایش مناطق به ویژه در فصل تابستان استفاده شده، اما بکارگیری دوره‌های آموزشی تئوری و عملی برای محیط بانان اسب سوار در یک ماه گذشته پیاده سازی شده است.

پایش «طالقان» و «وارنگه‌رود» توسط محیط‌بانان اسب‌سوار – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۲۹:۰۱

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.