قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فعالیت ۳۵۰۰ کارگاه صنایع دستی در لرستان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

پایان مرحله سوم مرمت پل تاریخی «کاکارضا» – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، سید امین قاسمی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: مرحله سوم مرمت پل تاریخی «کاکارضا» با استفاده از ملات سنتی و سنگ‌های لاشه‌ای لت، به پایان رسید.

وی با بیان اینکه در این فصل از مرمت پل تاریخی «کاکارضا» سلسله ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، افزود: آواربرداری، سبک سازی سطح گذر، کف فرش عرشه پل به مساحت ۱۶۵ متر و همچنین ساخت ۲ آبرو در دو طرف کف فرش از جمله کارهای صورت گرفته در این فصل مرمت این پل بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان، قدمت و ساخت این پل تاریخی را به دوران پهلوی و توسط استاد «فشنگچی» از معماران نامی استان دانست و اظهار داشت: پل «کاکارضا» اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۰ به شماره ۳۸۴۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

قاسمی با اشاره به اینکه لرستان، با دارا بودن پل‌های تاریخی متعدد و زیبا به عنوان پایتخت پل‌های تاریخی ایران معرف شده است، بیان کرد: تاکنون ۸۵ پل تاریخی لرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده و در حال حاضر نیز پرونده ۱۵ پل تاریخی دیگر در دست اقدام است که تا پایان سال به آنها اضافه خواهند شد و تعداد پل‌های تاریخی ثبت ملی شده استان به عدد ۱۰۰ خواهد رسید.

پایان مرحله سوم مرمت پل تاریخی «کاکارضا» – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۷:۰۸:۳۸

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.