قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
محمدباقر قالیباف

پاکستان جایگاه ویژه‌ای نزد جمهوری اسلامی ایران دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


پاکستان جایگاه ویژه‌ای نزد جمهوری اسلامی ایران دارد

رئیس مجلس با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان کشور دوست و همسایه، جایگاه ویژه‌ای نزد جمهوری اسلامی ایران دارد و توسعه روابط دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش گروه سیاسی اقطاع نیوز، محمد صادق سنجرانی رییس مجلس سنای پاکستان طی تماس تلفنی عصر امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) با محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی گفتگو کرد.

محمدباقر قالیباف در این تماس تلفنی با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه دو کشور گفت: جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان کشور دوست و همسایه، جایگاه ویژه‌ای نزد جمهوری اسلامی ایران دارد و توسعه روابط دو کشور از اهمیت خاصی برخوردار است.

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توسعه مراودات پارلمانی میان مجالس دو کشور تاکید کرد و گفت: خوشبختانه گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس یازدهم تشکیل شده که به رایزنی و همکاری دوجانبه و همچنین در مجامع منطقه‌ای و بین المللی به تحکیم و تقویت ارتباطات میان دو کشور کمک شایانی خواهد کرد.

قالیباف با تاکید بر مرز مشترک و طولانی دو کشور ایران و پاکستان افزود: همکاری‌های متنوع مرزی تاثیر ویژه‌ای در ارتقاء امنیت مرز‌های دو کشور خواهد داشت.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اعلام آمادگی در توسعه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تجاری و پارلمانی با ابراز امیدواری نسبت به همکاری دو کشور در مبارزه با بیماری کرونا، بر تبادل تجارب میان بخش‌های بهداشتی و درمانی تاکید کرد.

در ادامه این گفتگو محمد صادق سنجرانی رییس مجلس سنای پاکستان نیز بر تداوم گفتگو‌ها و رایزنی‌های پارلمانی دو کشور تاکید کرد و گفت: وحدت میان کشور‌های اسلامی در مجامع بین المللی تاثیرات مهمی در عرصه‌های جهانی خواهد داشت.

سنجرانی توسعه همه جانبه مراودات از جمله همکاری‌های مرزی و اقتصادی میان پاکستان و ایران را از اولویت‌های کشورش خواند.

وی افزود: اقدامات پیشگیرانه و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با بیماری کرونا قابل توجه و مهم است.

رییس مجلس سنای پاکستان وضعیت شیوع کرونا در پاکستان را نیز رو به کاهش خواند.

انتهای پیام/

۱۰۴ / ۳۶۱آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزپاکستان جایگاه ویژه‌ای نزد جمهوری اسلامی ایران داردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.