قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پادشاه بلژیک در مورد استعمار کنگو عمیقاً اظهار تاسف کرد

پادشاه بلژیک در مورد استعمار کنگو عمیقاً اظهار تاسف کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


پادشاه بلژیک در مورد استعمار کنگو عمیقاً اظهار تاسف کرد

اقطاع نیوز- برای اولین بار در تاریخ بلژیک، پادشاه این کشور از استعمار جمهوری دمکراتیک کنگو اظهار تاسف کرد.

به گزارش سرویس ترجمه اقطاع نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپ پادشاه بلژیک از آزار و اذیتی که به مردم کنگو در طول دوران استعمار این کشور وارد شده، عمیقاً اظهار تاسف کرد. فیلیپ که در سال ۲۰۱۳ به سلطنت رسیده در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور کنگو از وقایعی که در طول دهه‌ها استعمار این کشور به دست پادشاهی بلژیک روی داده، اظهار تاسف کرده است.

پادشاه بلژیک در این نامه از دردها و رنج‌هایی که به زنان و مردان کنگویی در طول استعمار این کشور اعم از کشتار، کار اجباری، آزار و مرگ بر اثر بیماری وارد شده، اظهار تاسف کرده است.

لئوپولد دوم پادشاه وقت بلژیک کنگو را مستعمره کرد و باعث مرگ یا کشته شدن چندین میلیون آفریقایی به ویژه در مزارع کائوچو شد. مجسمه او بارها مورد حمله و اهانت تظاهرکنندگان ضدنژادپرستی قرار گرفته است. پس از قتل جورج فلوید به دست پلیس آمریکا، پویشی برای پایین کشیدن یادمان‌ها و مجسمه‌های مربوط به تجار و پادشاهان برده‌دار در غرب آغاز شده است.

فیلیپ در این نامه از لئوپولد دوم نام نبرده اما به میلیون‌ها جانی که از ۱۹۰۸ تا ۱۹۶۰ به خاطر استعمار بلژیک نابود شده، اشاره کرده است.

خبر اصلی را در خبرگزاری فرانسه ببینید

خبر قبلیقرنطینه کامل شهر لستر در انگلیس
خبر بعدیافزایش ناگهانی شمار قربانیان کرونا در روسیهآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزپادشاه بلژیک در مورد استعمار کنگو عمیقاً اظهار تاسف کردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.