قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ویژگی‌های رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ و پیام آن | یادداشت


ویژگی‌های رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ و پیام آن

اقطاع نیوز، یادداشت- احمد بنافی: رزمایش پیامبر اعظم (ص)۱۷ از روز دوشنبه هفته گذشته به مدت ۵ روز در حوزه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز شد و آخرین مرحله آن با پرتاب ۱۶ موشک بالستیک نیروی هوافضای سپاه در روز جمعه به پایان رسید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این رزمایش می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 ۱- این رزمایش از حیث گستره میدان عملیاتی، طرح‌ریزی، تنوع سناریوها و بکارگیری طیف وسیعی از سلاح‌ها، بی‌سابقه و متناسب با تهدیدات احتمالی نوین شبیه‌سازی و طراحی شده بود. مقابله با جنگ‌های هیبریدی و ترکیبی هدف اصلی این رزمایش بوده است که در آن توانمندی کلیه دستگاههای کشوری و لشکری درقالب سناریوهای واقعی تهدید برای مقابله و تهاجم به میدان آور شده و تمرین می‌شود. جنگ‌های هیبریدی پدیده‌ای جدید در حوزه نظامی-امنیتی می‌باشند که همزمان کشور در این نوع از تهاجم درگیر حوزه‌های تهدید سخت، نیمه سخت و نرم می‌شود؛ و مقابله با آن صرفاً توسط تمامی دستگاه‌های حاکمیتی اعم از دولتی و غیر دولتی، امنیتی و نظامی به صورت هم‌افزا میسر است.

 ۲-در حوزه مقابله با تهدیدات سخت بهره‌گیری از شیوه‌های رزم تهاجمی ترکیبی در برد کوتاه، متوسط و بلند با استفاده از تجهیزات و سلاح‌هایی با تراکم زیاد در قالب عملیاتهای فوجی شناوری، فوران موشکی کروز و بالستیک، پهپادی، زرهی بالگردی و نیروهای مخصوص و ویژه، بخش مهم و پدیده جدید این رزمایش بود. از آن مهمتر استفاده از اجرای عملیاتهای تخصصی ترکیبی و هم‌افزا از نوع آفندی و پدافندی به صورت خوداتکا با استفاده از توان رزم نیروی‌های دریایی، زمینی هوایی و بسیج (سپاه) در حوزه قلمرو دریایی،  جزایر و سواحل در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد. 

۳- افزایش سرعت، دقت و برد طیف وسیعی از سلاح‌های به کار گرفته در این رزمایش خصوصاً در حوزه موشکی، پهپادی و شناوری یک جهش تکنولوژیک و فناوری در جهت ارتقای توانمندی‌های نظامی تلقی می‌شود و در کنار آن اقدامات مقابله‌ای جنگ الکترونیک و سایبری در کنار پدیده نوین فرماندهی و کنترل از طریق ایجاد مانیتورینگ میدان نبرد، این قابلیت را برای تصمیم‌گیری صحیح، دقیق با سرعت بالا همراه با اشراف اطلاعاتی از صحنه نبرد و موقعیت دشمن را فراهم کرده و درواقع بخش نامرئی اما تعیین کننده در این رزمایش بود.

۴- استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج مردمی در این دوره از رزمایش با سازماندهی در حوزه دریایی و زمینی در سازمان رزم برای دفاع از سواحل و جزایر به شکل فوق العاده‌ای بر توان تدافعی جمهوری اسلامی در مواجه با تهدیدات احتمالی افزوده و به استعداد رزم نیروهای پدافندی کمک می‌نماید.

این رزمایش ضمن آنکه یک تمرین واقعی برای ارتقای آمادگی دفاعی در مواجهه با تهدیدات احتمالی نوین پیشرو محسوب می‌گردد، حامل پیامی آشکار از  میزان اراده و سطح توان واقعی جمهوری اسلامی در صحنه نبرد برای مقابله با هر نوع تهدیدی در هر سطح و مقیاسی از ناحیه طرف‌های ماجراجو به‌ویژه طرف صهیونیستی است که در صورت گستاخی با پاسخ فوری، قاطع و ویرانگر جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنیدآرشیو یاداداشت ها | سرویس خبری اقطاع نیوزویژگی‌های رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ و پیام آننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.