قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ابتلای معاون پرورشی دبستان دخترانه فیض به کووید ۱۹ در شیراز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وضعیت نامناسب کرونا در لرستان/ مراسم‌های ختم عادی برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، علی فرهادی امروز یکشنبه در جلسه هماهنگی مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) در سخنانی با تاکید بر اینکه وضعیت لرستان به لحاظ بیماری کرونا، وضعیت مناسبی نیست، اظهار داشت: وضعیت لرستان قرمز نیست اما امیدواریم که به مرز قرمز نرسیم چرا که اکثر شهرهای ما وضعیت مناسبی ندارند.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۰ درصد نمونه‌های کرونا در لرستان مثبت می‌شود، عنوان کرد: در اردیبهشت ماه این سیر متأسفانه بالا رفته است و دلیل اصلی این امر نیز عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه مردم از ماسک و دستکش استفاده نمی‌کنند، تجمعات و به خصوص مراسم‌های ختم به صورت عادی برگزار می‌شوند، تصریح کرد: از طرف دیگر، لرستان هم مرز با خوزستان و کرمانشاه بوده که درصد شیوع کرونا در آنها بالا است.

فرهادی با تاکید بر اینکه تنها امیدواری ما این است که خوشبختانه وضعیت بستری در لرستان کم است، تصریح کرد: عمده بیماران به صورت سرپایی هستند، اما اگر روند شیوع بالا برود بستری‌ها هم بیشتر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هرچند مرگ و میر ما کم است اما بازهم این میزان فوتی نسبت به جمعیت لرستان مطلوب نیست، افزود: در این راستا به اعتقاد ما برگزاری مراسم‌ها در استان را جایز نمی‌دانیم.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرهای پلدختر و چگنی در استان سفید است، بیان داشت: اما مرکز استان و سایر شهرستان‌ها وضعیت قرمز دارند.

فرهادی با بیان اینکه آمار بستری در خرداد ماه حدود ۳۰۰ نفر است، گفت: منتها ما دو نوع بستری مشکوک و مثبت را داریم، تعداد بستری‌های مثبت در استان کم شده است اما ۳۰ بستری مثبت برای استان مطلوب نیست، تعداد بستری کم نشده بلکه تعداد بستری‌های بدخیم کم شده است.

وی، بیان داشت: بر اساس آخرین آمار، تا امروز چهار هزار و ۲۷۲ مورد نمونه مثبت کرونا در لرستان داشته‌ایم که از این تعداد ۳۰ نفر بستری مثبت هستند و وضعیت مناسبی ندارند.

وضعیت نامناسب کرونا در لرستان/ مراسم‌های ختم عادی برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۶:۰۷:۵۴

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.