قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کشف واکسن کرونا تا آذر توسط شرکت‌های دانش بنیان ایرانی

وضعیت قرمز و نارنجی ۹۵ درصد شهرستان‌های کرمان طی دو ماه اخیر – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


وضعیت قرمز و نارنجی ۹۵ درصد شهرستان‌های کرمان طی دو ماه اخیر

به گزارش اقطاع نیوز از کرمان، مهدی شفیعی امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار داشت: رنگ‌بندی‌ها همچنان وجود دارد البته وزارتخانه ظاهرا طی این هفته و هفته آینده ملاک خود را برای رنگ‌بندی‌ها تغییر  می‌دهد.

سخنگوی دانشگاه علوم پشکی کرمان بیان داشت: رنگ بندی دو هفته اخیر و یا حداکثر تا یک هفته بعد را نشان می‌دهد و چهارشنبه به‌روزرسانی می‌شود و تا یک هفته قابلیت دارد.

شفیعی با اشاره به اینکه آنچه شاخص‌های ما در استان نشان داد اکنون طی دو ماه اخیر عمدتا قرمز بودیم، گفت: بالای ۹۵ درصد  شهرستان‌های استان قرمز و یا نارنجی بودند و کمتر از ۱۰ درصد شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار داشتند.

وی عنوان کرد: متغیر بودن شاخص‌ها کار را برای آموزش و پرورش سخت می‌کند و در شهرهای نارنجی و قرمز باید تمام آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار شود و در شرایط زرد تلفیق از مجازی و حضوی و شرایط سفید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کلاس‌ها به‌صورت حضوری برگزار شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: بنابراین بر اساس وضعیت استان و شاخص‌ها باید برای ۴ الی ۵ ماه آینده یک برنامه‌ریزی ثابت صورت گیرد تا دانش‌آمور، اولیاء و معلمان بتوانند یک برنامه دقیق داشته باشد تا نظم فکری و اموزشی آن به هم نریزد.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان اظهار داشت: ما سیر نزولی را در استان در حال طی کردن بودیم و بستری‌های ما به ۲۵ نفر در استان رسید اما متاسفانه به ۷۰ نفر بستری در روز رسید.

وی افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته اما متاسفانه بعضی از افراد در طول روزهای گذشته دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند و نگران هستیم دوباره سیر نزولی به سمت سیر صعودی حرکت کند.

فدایی تصریح کرد: ما نگرانی داریم که از ۱۵ شهریور مدارس بازگشایی می‌شود و دوباره شاهد اوج‌گیری کرونا در سطح استان باشیم‌.

استاندار با اشاره به اینکه هیچ‌کس اعتقاد ندارد مدارس نباید باز شود یا اینکه آموزش تعطیل شود، گفت:  همه معتقدند آموزش نباید تعطیل شود اما باید تصمیماتی بگیریم که اجرائی باشند و تا آخر به انها عمل کنیم و پای آن بایستیم.

وی بیان داشت:  آموزش مجازی و سلامت دانش‌آموزان به پروژه ملی مهر سال جاری اضافه شده است و اطلس دسترسی به آموزش و مدرسه طراحی و مشخص شده هر دانش‌آموز چگونه به آموزش می‌تواند دسترسی پیدا کند.

فدایی افزود: با توجه به اهمیت زیر‌ساخت‌ها برای فضای مجازی من بعد در جلسه شورای آموزش و پرورش و کارگروه‌های مربوطه فضای مجازی و آموزش مجازی از اداره کل فناوری اطلاعات دعوت شود تا در این جلسه حضور داشته باشند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ق
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزوضعیت قرمز و نارنجی ۹۵ درصد شهرستان‌های کرمان طی دو ماه اخیرنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.