خانه | سایر استان ها | خراسان رضوی | وضعیت بهداشتی مناسب در مدارس مشهد/ پروتکل‌ها رعایت می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
وضعیت بهداشتی مناسب درمدارس مشهد/ پروتکل‌ها رعایت می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وضعیت بهداشتی مناسب در مدارس مشهد/ پروتکل‌ها رعایت می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: پس از گذشت حدوداً یک هفته از بازگشایی مدارس جهت رفع اشکالات دانش‌آموزان، برای بررسی کیفیت و نحوه انجام پروتکل‌های بهداشتی به سراغ معلمان و دانش‌آموزان رفتیم تا وضعیت بهداشتی مدارس را جویا شویم.

لیلا صبوحی، معلم مقطع متوسطه دوم در گفتگو با اقطاع نیوز، پیرامون رعایت نکات بهداشتی در مدارس، گفت: در یکی از مدارسی کم برخوردار شهر مشهد، حدوداً ده درصد از دانش‌آموزان کلاس جهت رفع اشکال به مدرسه مراجعه کردند، اما به‌طور کلی دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی پایه دهم و یازدهم در کلاس‌ها حضور داشتند چراکه به اعتقاد من دانش‌آموزان پایه دهم به علت داشتن آزمون کنکور، علاوه بر اینکه بیشتر مطالعه می‌کنند، امکانات بیشتری نیز در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه در مدارس مناطقی دیگر از شهر که دانش‌آموزان در خانواده‌های با سطح رفاهی بالاتری قرار داشتند هیچکدام برای هیچ درسی به مدرسه مراجعه نکردند، ابراز کرد: باتوجه به وجود امکانات لازم توانسته بودند درس‌ها را پیش برده و در صورت مواجه شدن با اشکالات درسی هم، می‌توانند موارد درسی خود را به صورت مجازی پیگیری کنند.

موارد بهداشتی به‌طور کامل در مدارس رعایت می‌شود

صبوحی در ادامه در خصوص رعایت موارد بهداشتی در این دو مدرسه گفت: در هر دو مدرسه موارد بهداشتی به‌طور کامل رعایت شده و دانش‌آموزان و معلمان همگی از ماسک و دستکش استفاده و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شد.

هم‌چنین زهرا اختراعی، معلم پایه ششم دبستان در یکی از مدارس مشهد در گفتگو با اقطاع نیوز، گفت: ما در مدرسه دانش‌آموزان را تقسیم‌بندی کردیم تا در هر روز از هفته چند نفر از دانش‌آموزان به مدرسه مراجعه کرده و موارد درسی خود را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه الویت حضور و رفع اشکال با دانش‌آموزانی است که به سامانه شاد دسترسی نداشته و یا دچار اشکالات تحصیلی هستند، ادامه داد: تمامی موارد بهداشتی میان دانش‌آموزان نیز رعایت شده و همه آنان با ماسک در کلاس حضور پیدا می‌کنند.

مدرسه به دانش‌آموزانی که اشکال درسی داشته یا به سامانه دسترسی نداشتند اجازه حضور داده است

همچنین هاجر بشکنی، مادر سه دانش‌آموز مقطع دبستان در گفتگو با اقطاع نیوز، پیرامون حضور فرزندان خود در مدرسه، گفت: هیچکدام از فرزندانم تاکنون در مدرسه حضور پیدا نکردند، چراکه مدرسه فقط به دانش‌آموزانی که به سامانه شاد دسترسی نداشته و یا دچار اشکالات درسی بودند، برای حضور در مدرسه اطلاع‌رسانی کرده است.

در ادامه محمد مظفری، دانش‌آموز مقطع دهم رشته ریاضی و فیزیک در گفتگو با اقطاع نیوز، بیان کرد: حدوداً شش نفر در کلاس‌ها حضور داشتیم که معلمان و دانش‌آموزان، همگی با رعایت موارد بهداشتی، به همراه ماسک و دستکش بودند و مدرسه ضدعفونی شده بود.

معاون مدرسه به عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه تأکید کرده است

وی با اشاره به اینکه برخی از معلمان از حضور دانش‌آموزان در مدرسه ابراز نارضایتی کردند، افزود: دبیر درس فیزیک ما علی‌رقم حضور در مدرسه، برای رفع اشکال دانش‌آموزان سرکلاس حاضر نشد، همچنین معاون مدرسه به عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه تأکید کرده است.

همچنین معین محمدی، دانش‌آموز پایه نهم در گفتگو با اقطاع نیوز، گفت: ما در مدرسه چهار کلاس نهم داریم که از این تعداد حدوداً چهل نفر در دو کلاس بیست نفره، حاضر می‌شوند. اما همه دانش‌آموزان با ماسک و دستکش در کلاس‌ها حضور پیدا کرده و داشتن ماسک در کلاس اجباری بود.

وی افزود: علاوه بر این مدرسه هرروز را برای رفع اشکال دو درس را مشخص کرده و دانش‌آموزان می‌توانند در روز تعیین شده برای رفع اشکال درس مورد نظر خود، به مدرسه مراجعه کند.

اولویت با دانش‌آموزانی است که اشکال درسی داشته یا به سامانه دسترسی ندارند

در همین راستا خدابنده در مورد حضور دانش‌آموزان در مدارس گفت: به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامتی دانش‌آموزان، الویت با کسانی است که به سامانه شاد دسترسی نداشته و یا اشکالات درسی دارند. اما مدارس نباید اجازه عدم حضور باقی دانش‌آموزان در کلاس‌ها را صادر کنند.

کلاس‌های شلوغ‌تر در نمازخانه با حیاط مدرسه برگزار شود

وی در خصوص مدارسی که تعداد بیشتری دانش‌آموز در کلاس‌های درس حضور پیدا می‌کنند، بیان کرد: مدیران مدارس اختیار دارند جهت حفظ موارد بهداشتی برای کلاس‌های شلوغ محیط‌هایی مثل حیاط یا نمازخانه مدرسه را در اختیار معلمان قرار دهند تا فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت شود. همچنین با مجوز شورای مدارس، اجازه دارند زمان مدارس را شیفت‌بندی و حضور دانش‌آموزان را تقسیم‌بندی کنند تا از تجمع جلوگیری شود.

تأکید مدارس بر عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه تخلف به شمار می‌رود

خدابنده در انتها با تأکید براینکه حضور همکاران در مدرسه الزامی و حضور دانش‌آموزان اختیاری است، ابراز کرد: اگر مدارسی اعلام کنند، دانش‌آموزان اجازه حضور در مدرسه را ندارند و یا معلمان در مدرسه حضور داشته و جهت رفع اشکال دانش‌آموزان در کلاس حاضر نشوند، این کار تخلف به شمار رفته و دانش‌آموزان می‌توانند به ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مدارس آموزش و پرورش مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت و پیگیری کنند.

وضعیت بهداشتی مناسب در مدارس مشهد/ پروتکل‌ها رعایت می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۱ ۱۵:۲۶:۰۹

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.