قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
وضعیت بهتر فارس در شاخص ثبات اقتصادی كلان نسبت به سایر استان‌ها

وضعیت بهتر فارس در شاخص ثبات اقتصادی کلان نسبت به سایر استان‌ها – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


وضعیت بهتر فارس در شاخص ثبات اقتصادی کلان نسبت به سایر استان‌ها

به گزارش ایکنا از فارس، یلدا راهدار، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس امروز، ٢۶ شهریور در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بیان کرد: نماگرها و مؤلفه‌های امنیت سرمایه‌گذار در هفت بخش تعریف و تضمین حقوق مالکیت، ثبات اقتصاد کلان، پیش‌بینی پذیری مقررات و رویه‌های اجرایی، شفافیت و سلامت اداری، فرهنگ وفای به عهد، صداقت و درستی، مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض و عملکرد دولت تعریف می‌شود.

وی افزود: برقراری امنیت سرمایه‌گذاری از طریق ایجاد ثبات در متغیرهای اقتصادی شامل تورم، نرخ ارز، سیاست‌ها و قوانین و مقررات است تا طریق آن سرمایه‌گذار بتواند با آرامش خاطر اقدام به سرمایه‌گذاری منابع مالی خود کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: بر اساس این مؤلفه‌ها شاخص کل امنیت سرمایه‌گذاری در کشور ۵.٨۴ درصد و بدترین حالت شاخص امنیت عدد ١٠ است.

راهدار یادآور شد: با توجه به نوسانات نرخ و کالاهای واسطه‌ای در بهار ٩٩ که آثار غیر مستقیم شیوع کرونا بود، شاخص امینت سرمایه‌گذاری در بهار امسال نسبت به زمستان ٩٨ بدتر شده است.

وی تأکید کرد: براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، نماگر عملکرد دولت در بحث امنیت سرمایه‌گذاری با امتیاز ۶.٧٧ درصد از ١٠، نامناسب‌ترین عملکرد بوده است. نماگرهای تایید و تضمین حقوق مالکیت و ثبات اقتصادی کلان نیز به ترتیب در جایگاه بعدی قرار دارند.

راهدار با بیان اینکه مصونیت جان و مال شهروندان از تعرض با امتیاز ۴.١٩ درصد از ١٠ به عنوان مساعدترین نماگر ارزیابی شده است، گفت: فارس در نماگر فرهنگ وفای به عهد، صداقت و درستی در بحث امنیت سرمایه‌گذار حائز جایگاه خوبی نیست و در رتبه ٢٠ کشور قرار دارد و رتبه فارس در نماگر شفافیت و سلامت اداری ۱۸ است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: فارس در رأس ثبات اقتصادی کلان با رتبه ۶ و امتیاز ۵.٢٩ درصد از وضعیت مناسب‌تری در میان سایر استان‌ها برخوردار است.

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزوضعیت بهتر فارس در شاخص ثبات اقتصادی کلان نسبت به سایر استان‌هانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.