قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

وزش باد شدید و گرد و خاک در کرمان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


وزش باد شدید و گرد و خاک در کرمان

اقطاع نیوز – گروه جامعه: کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان نسبت به وزش باد شدید و گرد و خاک در روزهای جمعه و شنبه پیش رو هشدار داد.

به گفته‌‌ی وی، خیزش گرد و خاک و وقوع توفان شن و خاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش میزان دید افقی، احتمال اختلال در تردد راه‌های مواصلاتی استان کرمان به استان‌های همجوار و احتمال بروز خسارت به نهالستان‌ها، گلخانه‌ها، درختان و دامداری‌های سنتی، از جمله مشکلات ناشی از وزش باد نسبتا شدید در بیشتر مناطق استان کرمان خواهد بود.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز کرمان، مریم سلاجقه ۲۸ اسفندماه، بیان کرد: «طبق بررسی نقشه‌های فعلی هواشناسی طی روزهای جمعه و شنبه در بیشتر مناطق استان کرمان به‌خصوص نواحی غربی، شمال و برخی مناطق جنوب‌شرق استان کرمان وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد».

وی ادامه داد: «در این مدت احتمال کاهش کیفیت هوا، کاهش میزان دید افقی و احتمال رگبار پراکنده در ارتفاعات غرب استان دور از انتظار نیست».

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان اظهار کرد: «همچنین طی روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته‌ی آینده کاهش دما بین چهار تا ۹ درجه به‌خصوص در مناطق غربی استان کرمان پیش‌‌بینی می‌شود».

وی گفت: «آسیب رساندن احتمالی به سازه‌ها و تاسیسات شهری، خیزش گرد و خاک و وقوع توفان شن و خاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش میزان دید افقی، احتمال اختلال در تردد راه‌های مواصلاتی استان کرمان به استان‌های همجوار و احتمال بروز خسارت به نهالستان‌ها، گلخانه‌ها، درختان و دامداری‌های سنتی از جمله مشکلات ناشی از وزش باد نسبتا شدید در بیشتر مناطق استان کرمان خواهد بود».

سلاجقه با تاکید بر این‌که افراد از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی استان کرمان پرهیز کنند، گفت: «انجام تمهیدات لازم به منظور کاهش خسارت وزش باد، استحکام بنا و سازه‌های در حال ساخت، کنترل پوشش گلخانه‌ها و نهالستان‌ها، آمادگی دستگاه‌های خدمت‌رسان برای انجام تمهیدات لازم در جلوگیری از خسارات احتمالی توصیه می‌شود». /پوزش باد شدید و گرد و خاک در کرماننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.