قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

ورود آب به سدهای کرمان ۸۰ درصد کاهش یافت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


ورود آب به سدهای کرمان ۸۰ درصد کاهش یافت

اقطاع نیوز – گروه اقتصاد: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان گفت که ورودی سدهای استان به دلیل کاهش بارندگی‌ و نزولات جوی، نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است.

به گفته‌ی وی، حجم مخازن سدهای استان کرمان از مجموع ۵۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در سال گذشته به ۳۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب کاهش داشته است.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز کرمان، حسن امیری ۳۰ فروردین‌ماه با اشاره به کاهش ورودی آب به سدهای استان کرمان، بیان کرد: «به دلیل کاهش بارندگی‌ها و نزولات جوی، ورودی سدهای استان در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۸۰ درصد کاهش یافته است».

وی افزود: «همچنین در پی کاهش ورود آب به سدهای استان کرمان ذخیره‌ی آبی مخازن این سدها نیز از ۹۰ درصد ظرفیت در سال آبی قبل، به ۵۸ درصد ظرفیت در سال آبی جاری کاهش یافته است».

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای کرمان با بیان این‌که در حال حاضر چهار سد فعال در استان کرمان وجود دارد، ادامه داد: «کل ورودی آب به سدهای استان ۱۰۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب است که این عدد در سال قبل ۵۹۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب بود که کاهش چشمگیری مشاهده می‌شود».

وی اظهار کرد: «همچنین خروجی آب سدهای استان از ۴۰۶ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب در سال ۹۹ به ۱۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب در سال جدید آبی کاهش پیدا کرده است».

امیری ادامه داد: «حجم مخازن سدهای استان کرمان نیز از مجموع ۵۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در سال گذشته به ۳۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب کاهش داشته است».

وی تاکید کرد: «این موارد بیانگر وضعیت خشکسالی در سال آبی جاری در استان کرمان است و نیاز به مدیریت صحیح مخازن سدهای استان وجود دارد، به نحوی که امکان تامین نیازهای آبی مشترکین سدها در ادامه‌ی سال آبی جاری و حتی در صورت تداوم خشکسالی میسر باشد».

امیری گفت: «سدهای جیرفت، تنگوئیه سیرجان، شهید سلیمانی بافت و نساء بم در استان کرمان با مجموع ظرفیت ۵۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب از منابع مهم تامین آب شرب و کشاورزی استان هستند». /پورود آب به سدهای کرمان ۸۰ درصد کاهش یافتنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.