قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
احیای واحدهای راکد استان/فعالیت مجتمع فولاد بعد از ۲سال تعطیلی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وجود ۴۰ هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در صنعت فولاد کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


وجود ۴۰ هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در صنعت فولاد کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در دیدار با مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مجتمع صنعتی این شرکت با تاکید بر اهمیت و ضرورت توسعه فعالیت‌های اکتشافی در چادملو و دستیابی به ذخایر جدید سنگ آهن اظهار داشت: با تعیین تکلیف نرخ سنگ آهن و منطقی شدن قیمت آن باید شرایط اجرای طرح‌های توسعه این شرکت را فراهم کنیم.

وی با اشاره به وجود بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در صنعت فولاد و سنگ آهن تاکید کرد: نباید سود این صنعت فقط برای صنایع پایین دستی باشد.

پورابراهیمی افزود: در شرایط فعلی کشور، تداوم و توسعه فعالیت‌های اینگونه شرکت‌های ارزش آفرین می‌تواند راه گشایی اشتغال بسیاری از نیروهای جوان و تحصیل کرده باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اهمیت انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد گفت: آب، یکی از حیاتی‌ترین نیازهای مناطق کویری است که خوشبختانه با همت سه شرکت بزرگ معدنی و صنعتی کشور به ثمر رسیده است.

وی، نقش مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را در اجرای این طرح عظیم ملی بسیار مؤثر عنوان و بیان کرد: وی از مدیران توسعه‌گرا و جسوری است که همراه با دیگر مدیران دخیل در این پروژه با تلاش و پیگیری قابل تقدیر، با وجود برخی ناملایمات، توانستند طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس را اجرا و به نتیجه نهایی برسانند.

مدیرعامل و عضو هیأت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با تشریح طرح‌های توسعه این شرکت که می‌تواند تحولی مهم در رشد اقتصادی استان یزد و صنعت کشور ایجاد کند، یادآور شد: باید دست از تنگ نظری‌ها برداریم و اجازه دهیم از منابع جدید معدنی بهره‌برداری کنیم.

وی با یادآوری اینکه کویر ایران سرشار از معادن و ذخایر ارزشمند خدادادی است، بیان کرد: در پی دستیابی به ذخیره ۲ میلیارد تنی سنگ آهن در یکی از پهنه‌های معدنی استان یزد هستیم که نیاز صنایع فولادی کشور را تا ۱۵ سال تأمین می‌کند.

محمدرضا دشتی، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار خواستار زمینه سازی متولیان کشور برای یک انقلاب معدنی شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزوجود ۴۰ هزار میلیارد ریال رانت اقتصادی در صنعت فولاد کشور – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.