قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
واکسینه 24 میلیون طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل در فاز بهاره 99

واکسینه ۲۴ میلیون طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل در فاز بهاره ۹۹ – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


واکسینه ۲۴ میلیون طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل در فاز بهاره ۹۹


مدیرکل بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی اعلام کرد:

در فاز بهاره سال ۹۹ طرح واکسیناسیون طیور بومی و روستایی، ۲۴ میلیون قطعه طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

 

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران( اقطاع نیوز) از سازمان دامپزشکی کشور، دکتر مقدس مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: از آنجا که بیماری نیوکاسل بعنوان زیان‌‌بارترین بیماری بومی طیور کشور همه‌ساله خسارات زیادی به صنعت طیور کشور وارد می کند و طیور بومی و روستایی یکی از عمدهترین مخازن این بیماری هستند؛ لذا کنترل این بیماری در طیور بومی و روستایی خط اول مبارزه و کنترل این بیماری خطرناک به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در این راستا با وجود محدودیت ناشی از کرونا – کووید ۱۹ در کشور، همکاران دامپزشکی سراسر کشور در خرداد و تیرماه سال ۹۹ توانستند ۲۴ میلیون قطعه طیور بومی و روستایی را با واکسن نیوکاسل زنده مقاوم به حرارت، (تولیدی مؤسسه رازی) علیه بیماری نیوکاسل واکسینه نمایند  افزود: بدیهی است از نتایج این واکسیناسیون می‌توان با جلوگیری از تلف شدن مرغ‌ها به تامین تخممرغ و مرغ روستائیان و حذف مخازن ویروس نیوکاسل از انتقال بیماری نیوکاسل به واحدهای پرورش مرغداری‌های صنعتی نام برد.

 لازم به یادآوری است مرحله اجرای طرح پائیزه از نیمه دوم شهریور ماه شروع تا نیمه آبان‌ماه سال جاری ادامه خواهد یافت.

 

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزواکسینه ۲۴ میلیون طیور بومی و روستایی علیه بیماری نیوکاسل در فاز بهاره ۹۹نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.