قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

واکسن «کوو ایران برکت» از امروز وارد فاز سوم تست انسانی می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


واکسن «کوو ایران برکت» از امروز وارد فاز سوم تست انسانی می‌شود

اقطاع نیوز – گروه جامعه: رئیس کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت که واکسن «کوو ایران برکت» از امروز (یکم اردیبهشت‌ماه) فاز سوم تست انسانی خود را آغاز می‌کند و تا خرداد ماه به عنوان اولین واکسن کرونای ایرانی وارد بازار می‌شود.

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، مصطفی قانعی یکم اردیبهشت‌ماه  از آغاز مرحله‌ی سوم تست انسانی واکسن کووایران برکت خبر داد و بیان کرد: «در صورتی که نتایج فاز سوم تست انسانی این واکسن در میانه‌ی راه مناسب و مورد تایید باشد، مجوز ورود به بازار را در خرداد ماه ۱۴۰۰ دریافت می‌کند».

وی ادامه داد: «به احتمال زیاد این محصول اولین واکسن ایرانی خواهد بود که وارد بازار می‌شود».

قانعی اظهار کرد: «مجموعه‌های دیگری هم در این حوزه در حال فعالیت هستند که پیش‌بینی می‌شود واکسن‌های آن‌ها سه تا چهار ماه آینده وارد بازار شوند».

وی یکی از این واکسن‌ها را واکسن کرونا پاستور مشترک ایران و کوبا اعلام کرد و گفت: «فعالیت مشترک در این زمینه با کشورهای دیگر در حال انجام است».

قانعی یادآور شد: «واکسن سیناژن، مشترک با استرالیا و واکسن گامالیا مشترک با روسیه از دیگر طرح‌های مشترک تولید واکسن کرونا است و امید می‌رود تا مهر ماه بتوانند تولیدات خود را به بازار عرضه کنند».

وی افزود: «در حال حاضر هفت مجموعه اعم از تولید داخل و مشترک با سایر کشورها هستند که امید است هرچه زودتر تولیدات آن‌ها وارد بازار شود».

قانعی بیان کرد: «واکسن کرونا دانشگاه بقیه‌الله به عنوان واکسن نوترکیب هم آماده است که در چند هفته‌ی آینده مجوز کمیته‌ی اخلاق در پژوهش‌های پزشکی را دریافت می‌کند». /پواکسن «کوو ایران برکت» از امروز وارد فاز سوم تست انسانی می‌شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.