قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
فرماندار خرمشهر برنامه های ویژه سوم خرداد را تشریح کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

هیچ زائری به قصد زیارت اربعین به خرمشهر نیاید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هیچ زائری به قصد زیارت اربعین به خرمشهر نیاید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمد حیدری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: امسال توفیق خدمتگزاری به زائران به سراسر دنیا و ایران اسلامی از ما سلب شد و این تصمیم بر اساس پروتکل‌های بهداشتی گرفته شد که بنا به فرموده‌های مقام معظم فصل الخطاب سیاسی و عبادی است.

وی افزود: این تصمیم از سوی وزیر کشور، استاندار ابلاغ شده است و از سوی دولت عراق به وسیله سفیر آن نیز ابلاغ شده است که عراق هیچ زائر ایرانی و دیگر زائران را نمی‌پذیرد و حتی در کشور عراق راهپیمایی توسط شهروندان عراقی انجام نمی‌شود.

حیدری ادامه داد: با توجه به اینکه مراسم اربعین امسال برگزار نمی‌شود، در شهرستان خرمشهر و مرز شلمچه نیز هیچ برنامه‌ای برای استقبال از زائران وجود ندارد.

وی اظهار کرد: مرز شلمچه بسته و تمام مسیرهای منتهی به خرمشهر مسدود است و در خرمشهر هیچ‌گونه آمادگی برای استقرار، پذیرش و برگشت زائران وجود ندارد.

فرماندار خرمشهر از برپا نشدن مواکب در مسیر منتهی به شلمچه در روزهای مانده تا اربعین نیز تأکید کرد و گفت: تمام موکب‌ها در مسیر شلمچه حق برپایی ندارند و هیچ موکبی بر اساس این ابلاغیه فعال نخواهند بود و از همه حسینیه‌ها و مساجد هم درخواست می‌شود از هرگونه پذیرش و دعوت زائران پرهیز کنند.

وی از آن دست از افرادی که به قصد زیارت راهی خرمشهر شده‌اند، خواست تا به مبدأ حرکت بازگردند و در ادامه گفت: از حسینیه‌ها و مساجد و هیئت امنا مساجد و حسینیه‌ها درخواست می‌شود در این خصوص اهتمام کنند و از هرگونه پذیرش و دعوت زائران پرهیز کنند.

حیدری از خانه‌های علما و ائمه جمعه و فرمانداران نیز خواست به مردم توصیه کنند که از مبدأ به قصد زیارت اربعین حسینی به سمت خرمشهر حرکت نکنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزهیچ زائری به قصد زیارت اربعین به خرمشهر نیاید – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.