قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

هوای اصفهان ناسالم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هوای اصفهان ناسالم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

محمود مزارع در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۰۳، استانداری با شاخص ۱۰۴، پروین با شاخص ۱۰۹، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۹ ناسالم برای گروه‌های حساس و در ۲ ایستگاه باهنر و جِی به ترتیب با شاخص ۱۸۷ و ۱۵۲ برای عموم شهروندان ناسالم است.

او ادامه داد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه رودکی ۸۰، رهنان ۷۵، فرشادی ۸۴، کاوه ۸۲، انقلاب ۶۸، فیض ۷۴ و و ورزشگاه میثاق با ۶۴ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد ضمن اینکه داده‌های سه ایستگاه پایش هوا در خیابان‌های میرزا طاهر، باغ غدیر و دانشگاه به علت قطعی در دسترس نیست.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: امروز هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۹۳ و مبارکه با شاخص ۶۰ ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده و ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، شاهین‌شهر، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان از روز شنبه چهارم دی ماه افزایش یافته است و این شرایط تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

با توجه به تشدید آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به همه شهروندان به ویژه گروه‌های آسیب پذیر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در این مدت بپرهیزند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزهوای اصفهان ناسالم شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.