قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هلال احمر: ۸۸۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی دریافت شده است

هلال احمر: ۸۸۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی دریافت شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر کریم همتی افزود: ۱۱۲ محموله کمک بین المللی نیز در دو ماه اخیر در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا تحویل شده است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر از همان روزهای نخست شیوع کرونا در کشور برای مدیریت این بیماری فراگیر فعالانه تلاش کرده و در این زمینه پیشگام است ، گفت: در حال حاضر ما نیازمند حمایتهای جدی از سوی دولت و نهادهای مردمی جهت خدمات رسانی بهتر و آمادگی بیشتر در مقابله با بلایا و حوادث هستیم.

همتی بیان کرد: هلال احمر از اولین روزهایی که کرونا در کشور شیوع یافت، آموزش همگانی را به صورت جدی شروع کرد به گونه ای که تا امروز حدود ۷۰ میلیون نفر از آموزش های مجازی این نهاد قرار گرفتند، در این فرایند حدود ۲۱ میلیون نفر و بیش از ۷ میلیون خودرو مورد غربالگری قرار گرفته و از این تعداد ۱۴ هزار نفر به مراکز بهداشتی و درمانی معرفی شدند.

به گفته وی، این نهاد حدود ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی را راه اندازی کرد که دراین میان،  بیش از ۱۶۰۰ تخت را در استانها فعال شد و جمعیت هلال احمر همچنین توانست برای ۴۴ موسسه خیریه به عنوان واسط بین جمعیت و مردم نیازمند مجوز فعالیت صادر کند و با این مجوزها کمکهای مردمی جمع‌آوری شده در اختیار افراد نیازمند قرارگرفت.

همتی گفت: در مجموع  تاکنون بیش از ۵۳۰ میلیارد ریال کمک های غیرنقدی و حدود ۳۵۰ میلیارد ریال کمک های نقدی افراد خیر و نیکوکار در حوزه کرونا توسط هلال احمر جمع آوری شده است.

وی بیان کرد: با رایزنی در سطح بین المللی،  توانستیم۱۱۲ محموله خارجی را وارد کشور کنیم که ۷۰ محموله از مقصد چین بود و همه اقلام و تجهیزات یادشده  با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در میان مراکز درمانی توزیع شد.

رییس جمعیت هلال احمر اظهارداشت: ۳۰۰ هزار بسته غذایی نیز در اختیار افراد نیازمند که تحت پوشش هیچ نهادی نبودند، قرار داده شد و برای بیماران خاص مثل سرطانی هم ۵۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دادیم.

وی یادآورشد: تهیه و توزیع بیش از ۵۰ هزار ماسک، بیش از چهار هزار شیلد محافظ صورت و بیش از ۱۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده از دیگر اقدامات این نهاد در زمینه کنترل بیماری کرونا است.

** بروز حوادث پی در پی در کشور باعث خالی شدن انبارها شده است

رییس جمعیت هلال احمر افزود: موجودی انبارهایی که از حیث ۱۶ قلم امدادی برای هر بحرانی نیاز است باید معادل مصرف دو درصد جمعیت آن منطقه باشد، اما در برخی مناطق کشور این عدد کمتر از یک دهم درصد است.

وی اظهار داشت: در نشستی که امروز با سازمان برنامه و بودجه داشتیم قرار شد در اولین فرصت، کمک اضطراری در اختیار این جمعیت قرار گیرد و برای شارژ انبارها و تجهیزات هلال احمر به مبلغی حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

وی بیان کرد: به منظور هدایت و بهره گیری از کمکهای مردمی در حوادث و بحرانها، حدودا در ۴۰ هزار نقطه روستایی نیاز به برپایی خانه های هلال داریم و تاکنون اقدامات اولیه برای راه اندازی حدود ۱۳۰۰ خانه هلال در سطح کشور انجام شده است.

 رییس جمعیت هلال احمر ایران گفت: برنامه این است که خانه های هلال احمر را با محوریت داوطلبان جمعیت هلال احمر و امدادگران پیگیری کنیم تا از ظرفیتهای مردمی برای حل بحران ها در مناطق مختلف استفاده شود.

هلال احمر: ۸۸۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی دریافت شده است:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۲۳:۰۶:۰۰

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.