قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان، بهروز عیسی زهی اظهار داشت: در سال ۹۱ چهار اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان شامل ۲ اثر سفال کلپورگان از «مروارید دهواری»، خامه دوزی «شهین شهرکی» و سوزن دوزی «زرخاتون عظیمی» از این استان موفق شدند نشان یونسکو را دریافت کنند.

وی گفت: ۲ اثر سوزن دوزی از «فرنگیس جمالزهی» و «حور بی بی جمالزهی» و یک اثر خامه دوزی سیستانی از «مریم قادری» نیز در سال ۹۷ اصالت یونسکو را دریافت کردند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: ۲۵ اثر صنایع دستی این استان نیز در سال ۹۸ نشان ملی مرغوبیت را دریافت کردند و امسال از میان این آثار اقطاع نیوز برای دریافت مهر اصالت یونسکو کاندید می‌شوند.

وی ادامه داد: نشست اعطای نشان ملی مرغوبیت و مهر اصالت یونسکو هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود که به احتمال زیاد این نشست امسال برگزار خواهد شد.

عیسی زهی گفت: آثار برای دریافت مهر اصالت باید دارای ویژگی‌هایی مانند نوآوری، حفظ اصالت، استفاده از مواد اولیه ارگانیک و طبیعی و عدم استفاده از مواد غیرطبیعی باشند.هفت اثر صنایع دستی سیستان و بلوچستان مهر اصالت یونسکو دریافت کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.