قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هشدار رسانه های غربی درباره خطر حمله طالبان به شهرهای مهم افغانستان

هشدار رسانه های غربی درباره خطر حمله طالبان به شهرهای مهم افغانستان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


هشدار رسانه های غربی درباره خطر حمله طالبان به شهرهای مهم افغانستان

اقطاع نیوز: گروه طالبان از ماه‌ها به این‌سو در حال نزدیک‌شدن به اطراف شهرهای مهم کشور استند و این یک تهدید جدی برای دولت افغانستان و دولت جدید امریکا است…

رسانه‌های غربی گزارش دادند که جنگجویان طالبان در حال نزدیک‌شدن به کشورمان استند و افغانستان را به پرتگاه سقوط می‌رسانند.

روزنامه نیویارک‌تایمز در گزارشی نوشته است که گروه طالبان از ماه‌ها به این‌سو در حال نزدیک‌شدن به اطراف شهرهای مهم افغانستان ‌استند و این یک تهدید جدی برای دولت افغانستان و دولت جدید امریکا است که در تلاش پایان دادن طولانی‌ترین جنگ خود در افغانستان است.

بر بنیاد این گزارش، طالبان پس از اعلام بازبینی مجدد توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان در اطراف چندین شهر از جمله کندهار مستقر شده‌اند و در حال حاضر جنگجویان این گروه در ولسوالی پنجوایی کندهار حضور گسترده دارند.

همچنین در گزارش نیویارک‌تایمز آمده است که طالبان در اطراف شهر کندز با وجود سرمای شدید زمستان حضور دارند و با استفاده از طیارات کوچک بی پیلوت مسلح، پوسته های امنیتی را تهدید می‌کنند.

گزارش افزوده‌است که طالبان در همسایه گی پلخمری، مرکز بغلان نیز تحرکات خود را افزایش داده‌اند.

صدیق صدیقی؛ معین پالیسی و استراتیژی وزارت امور داخله به این گزارش واکنش نشان داده و گفته‌است که طالبان یک رژیم سقوط‌کرده و نقطه تاریک در تاریخ است.

معین پالیسی و استراتیژی وزارت امور داخله، در صفحه تویترش نوشته‌است: این همیشه برای طالبان یک رویا باقی می‌ماند که کشور ما را به لبه پرتگاه برساند. آن‌ها همیشه یک رژیم سقوط‌کرده و یک نقطه تاریک در تاریخ ما خواهند بود.

این در حالی است به دنبال بن‌بست در مذاکرات صلح و اتخاذ رویکرد تازه از سوی کاخ سفید طالبان اعلام کرد که برای عملیات بهاری شان آماده گی می‌گیرند.

 آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزهشدار رسانه های غربی درباره خطر حمله طالبان به شهرهای مهم افغانستاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.