قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
دونالد ترمپ - هشدار دوباره دونالد ترمپ به معترضان امریکایی

هشدار دوباره دونالد ترمپ به معترضان امریکایی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان

اقطاع نیوز: دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا بار دیگر معترضان به قتل جورج فلوید، سیاه پوست امریکایی به دست پولیس را تهدید کرد…

رییس جمهور ایالات متحده امریکا گفت: مرگ جورج فلوید یک تژادی بود. این اتفاق هرگز نباید رخ می‌داد. من درد مردم را درک می‌کنم.

وی خاطر نشان کرد: شاهد آن استیم که آشوبگران در حال بی احترامی به فلوید استند. ما به اوباش گران اجازه نخواهیم داد جامعه و شهر ما را خراب کنند. دولت من به خشونت اوباش پایان خواهد داد. آشوب ادامه نخواهد یافت.

پیشتر ترمپ تظاهرکننده گان ی که نسبت به قتل جورج فلوید، سیاه پوست امریکایی به دست پولیس این کشور اعتراض داشتند را تهدید کرده بود. ترمپ در تویتی از تیراندازی مستقیم به سوی معترضان خبر داده بود.

با بالا گرفتن اعتراضات به قتل جورج فلوید، سیاه پوست امریکایی به دست پولیس مینیاپولیس، برخی معترضان از ایالت‌های دیگر خود را به مینه سوتا می‌رسانند تا در تظاهرات علیه نژادپرستی شرکت کنند. در همین حال، ویلیام بار، مدعی العموم امریکا به صورت رسمی اعلام کرد عبور از سحدات ایالتی برای اشتراک در این تظاهرات جرم محسوب می‌شود.

پیش‌تر رییس جمهور امریکا مدعی شده بود بیش از ۸۰ فیصد از اشتراک کننده گان در تظاهرات علیه نژادپرستی در مینیاپولیس از ایالت‌های دیگر به این شهر آمده بودند.

تظاهرات اعتراضی به تبعیض نژادی و قتل این سیاه پوست بی گناه تنها به ایالت مینه سوتا خلاصه نمی شود. در ادامه ناآرامی‌های در شهر‌های مختلف امریکا، قوماندان امنیه شهر نیویارک از بازداشت بیش از ۲۰۰ معترض در جریان اعتراضات به قتل فجیع یک مرد سیاه‌پوست توسط پولیس خبر داد.

بنا به اعلام مقامات پولیس شهر نیویارک، در اعترضات دو روز گذشته در این شهر، ۳ هزار معترض حضور داشته، که بیش از ۲۰۰ تن از آن‌ها توسط نیرو‌های پولیس بازداشت شدند.

قوماندان امنیه شهر نیویارک اعلام کرد برخی نیرو‌های پولیس در جریان اعتراضات اخیر در درگیری با مردم مجروح شدند. در میان بازداشت شدگان دو زن نیز بودند که بنا به اعلام پولیس به دلیل پرتاب بوتل آتش‌زا به سوی موتر پولیس بازداشت شدند. قوماندان امنیه نیویارک یادآور شد اعتراضات در بخش‌هایی از شهر مسالمت آمیز و در بخش‌هایی با آشوب و خشونت همراه بود.

در تظاهرات شب گذشته در مرکز شهر لس آنجلس نیز، بیش از ۴۰۰ نفر از معترضان به خشونت پولیس بازداشت شدند. پولیس لس آنجلس مدعی شده است این افراد به اتهام غارت و جرایم دیگر غیر از اعتراض بازداشت شده‌اند. این در حالی است که پولیس به منظور متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک آور و … متوسل شد. همچنین در اعتراضات شب گذشته لس آنجلس دو افسر پولیس از ناحیه دست و سر زخم برداشتند.

قتل بی‌رحمانه جورج فلوید از سوی پولیس امریکا موجی از خشم و انزجار را در این کشور به راه انداخته که به رغم گذشت چند روز از آن فروکش نکرده و در حال گسترش به سراسر امریکاست.

روز جمعه شهر‌های مختلف امریکا صحنه اعتراض گسترده مردمی نسبت به رفتار‌های نژادپرستانه و خشونت پولیس این کشور بودند. معترضان در شهر‌های مختلف امریکا خواهان اجرای عدالت در خصوص قتل جورج فلوید که بی‌رحمانه به دست پولیس شهر مینیاپولیس به قتل رسید، استند.
هشدار دوباره دونالد ترمپ به معترضان امریکایی:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۸:۵۰

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.