قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هشدار جان بابایی در مورد کرونا

هشدار جان بابایی در مورد کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هشدار جان بابایی در مورد کرونا

به گزارش اقطاع نیوز از قم، قاسم جان بابایی امروز در جلسه مدیریت بحران قم در سالن کرامت استانداری اضافه کرد: تشخیص به‌موقع و مراقبت‌های پزشکی تنها راه درمان این بیماری در حال حاضر است و هیچ‌کدام از  داروها و واکسن‌های مورد ادعا تأیید نمی‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: قم اولین استانی بود که بیماری کرونا در آن تشخیص داده شد و در همین ایام گیلان نیز شرایطی بسیار حادی داشت.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: قم اولین نمونه تشخیص مثبت کرونا را انجام داد درحالی‌که در همان دوران چندین استان کشور درگیر این ویروس شده بود.

جان بابایی یادآور شد: این ویروس کاملا متمایز با ویروس‌های دیگر است و از نظر ساختاری و آنزیم‌هایی که دارد کاملا متفاوت و خطرناک‌تر از ویروس‌های مشابه می‌باشد.

وی ابراز داشت: هنوز هیچ دارو و درمانی برای ویروس کرونا وجود ندارد.

به گفته جان بابایی، در طول ۱۰ ماه گذشته علاوه بر اینکه قدرت کووید ۱۹ کمتر نشده بلکه میزان کشندگی  و سرایت‌پذیری آن نیز بیشتر شده است.

جان بابایی ابراز داشت: هدف بسیاری از کشورها از ادعای کشف واکسن کرونا مسائل اقتصادی است و فازهای انسانی این واکسن‌ها هیچ‌کدام تأیید نشده است.

به گفته وی، پنج درصد از درگیری کرونا در کشور با کودکان است و کرونایی شدن کودکان بشدت خطرناک است.

جان بابایی یادآور شد: با درگیر شدن کودکان با کرونا تعداد فوتی سالمندان نیز به خاطر درگیری عاطفی این دو گروه بسیار افزایش‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: ریزش و سرایت کرونا از ناحیه دستگاه گوارش وجود دارد و به همین علت سرویس‌های بهداشتی از محل‌های خطرناک چرخش ویروس است.

وی ابراز داشت: اگر حد فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود هیچ گریزی جز درگیری بخش زیادی از مردم با کرونا وجود ندارد.

جان بابایی ابراز کرد: تجربه نشان داده بستن دائمی مراکز تجمع، راهکار مبارزه با کرونا نیست و باید سبک جدیدی از سازگاری با کووید ۱۹ در پیش‌گرفته شود.

وی اظهار داشت: چرخه انتقال بیماری آنفولانزا بسیار کمتر از کرونا است و اگر کووید ۱۹ را به‌درستی مدیریت کنیم می‌توانیم در فصل سرد سال از تعداد مرگ‌ومیرهای ناشی از بیماری‌های ویروسی و تنفسی جلوگیری کنیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزهشدار جان بابایی در مورد کرونانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.