قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هرمزگان توان لازم برای انجام امور مالیاتی واحدهای بزرگ را دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

هرمزگان توان لازم برای انجام امور مالیاتی واحدهای بزرگ را دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هرمزگان توان لازم برای انجام امور مالیاتی واحدهای بزرگ را دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، فریدون همتی بعدازظهر یکشنبه در مراسم معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان قدرت هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی را از ملزومات مدیریت اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد و گفت: شناسایی و معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران خارجی و نظارت بر تصمیمات دستگاه‌ها در این خصوص، می‌تواند در شرایط جنگ اقتصادی به کمک کشور و رونق معیشت واشتغال مردم استان بی انجامد.

همتی با بیان اینکه بکارگیری همه ابزارهای لازم مدیریتی و تعامل با سایر دستگاه‌های حاکمیتی می‌تواند به‌عنوان یک استراتژی مهم در دستور کار مدیر جدید این مجموعه قرار بگیرد، اظهار داشت: این رویه می‌تواند از به‌وجود آمدن چالش‌های بعدی پیشگیری و در شرایط تحریم‌های ظالمانه و سخت، به بخش تولید و اقتصاد کمک کند.

روحیه حمایت از تولید، صادرات و سرمایه گذاری باید نهادینه شود

وی با اشاره به وظایف چندوجهی مدیران، افزود: یک بخش از کار مدیران، مدیریت درون سازمانی است و نقش مهم‌تر آنان ایجاد روحیه و فضای سالم برای حمایت از تولید، صادرات و سرمایه گذاری‌های جدید است که باید به همه ارکان اداری آن مجموعه تسری پیدا کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه رونق و جهش تولید امروز به‌عنوان مسئله اصلی کشور مطرح است، گفت: اگرچه موفقیت‌های زیادی در این بخش به‌دست آورده‌ایم اما دشمن در این زمینه به دنبال استفاده از همه ابزارهای لازم برای ضربه به اقتصاد کشور است که می‌توان با پشتیبانی و مدیریت درست، دشمن را در رسیدن به این اهداف شکست داد.

لزوم هماهنگی مدیران دستگاههای اجرایی با مجموعه استانداری

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی مدیران دستگاه‌های اجرایی با مجموعه استانداری، تصریح کرد: زمانی می‌توان ارزیابی دقیق و درستی از عملکرد یک دستگاه داشت که تمام ظرفیت‌های آن مجموعه در اختیار مجموعه استانداری و نماینده عالی دولت قرار بگیرد و بتوان از این ظرفیت برای ارائه خدمات بیشتر به مردم و نظام بهره برد.

همتی افزود: امروز در شرایط کرونا و جنگ اقتصادی بیش از هر زمان دیگری نیازمند حضور مدیران اگاه و با بصیرت هستیم که تشخیص درستی از موقعیت کشور و شرایط ویژه پیش رو داشته باشد و بتواند با روحیه جهادی اثرات مثبتی بر زندگی مردم بگذارد.

نماینده عالی دولت در استان، قدرت هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی را از ملزومات مدیریت اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان عنوان کرد و گفت: شناسایی و معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران خارجی و نظارت بر تصمیمات دستگاه‌ها در این خصوص، می‌تواند در شرایط جنگ اقتصادی به رونق معیشت و اشتغال مردم استان کمک کند.

ضرورت شناسایی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان

همتی با اشاره به موقعیت مطلوب استان در حوزه درآمدهای عمومی و مالیاتی، نقش هرمزگان را در اقتصاد ملی و بودجه عمومی مهم عنوان کرد و افزود: پرداخت مالیات واحدهای فعال اقتصادی هرمزگان در استان، علاوه بر اینکه مطالبه جدی مجموعه حاکمیتی در استان است، خواسته بحق مردم، نخبگان و رسانه‌ها نیز هست و تمام واحدهای فعال استان باید در همین استان مالیات خود را بپردازند.

وی با بیان اینکه هرمزگان ظرفیت و نیروی انسانی لازم را به منظور رتق و فتق امور مربوط به مالیات تمامی واحدهای فعال استان را دارد، اضافه کرد: هرمزگان ظرفیت‌های بزرگ و ملی دارد و به همین تناسب باید مأموریت‌های بزرگ‌تری نیز به استان محول شود.

استاندار هرمزگان همچنین ضمن قدردانی از زحمات خسروانی فرد در طول مدت سرپرستی وی در اداره کل امور اقتصاد و دارایی، گفت: در طول مدت تصدی وی در این جایگاه، اقدامات خوبی صورت گرفت و بنا داریم از ظرفیت و توانمندی وی در پست‌های مدیریتی دیگر استفاده کنیم.

در آئین بعدازظهر یکشنبه، که با حضور دکتر عسکری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد، دکتر جنتی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور، دکتر توتونچی مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت اقتصاد و رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس برگزار شد، از خدمات هدایت اله خسروانی فرد مدیرکل پیشین اداره کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان تقدیر و مهدی دسینه با حکم وزیر اقتصاد به عنوان مدیرکل امور اقتصاد و دارایی هرمزگان معرفی شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزهرمزگان توان لازم برای انجام امور مالیاتی واحدهای بزرگ را دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.