قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
هدف آموزه‌های دینی رهایی از زندگی سبک غیراسلامی است

هدف آموزه‌های دینی رهایی از زندگی سبک غیراسلامی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


هدف آموزه‌های دینی رهایی از زندگی سبک غیراسلامی است

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز از رودهن، وبینار ضیافت اندیشه استادان با موضوع سبک زندگی با حضور حسن شهرکی‌پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، حجت‌الاسلام محمد جورابچی استاد حوزه و دانشگاه، معاونان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در این دانشگاه برگزار شد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در این مراسم گفت: دانش‌افزایی و علم‌آموزی در فرهنگ دینی جایگاه ارزشمندی دارد، تا جایی که امیرالمومنین علی(علیه‌السلام) می‌فرماید «العلم اصل کل خیر، و الجهل اصل کل شر»، چراکه در سایه دانش‌افزایی است که با فضیلت‌ها، بایدها و نبایدها آشنا می‌شویم و در مسیر شکوفایی زندگی و اخلاق خود از آنها بهره می‌بریم.

حجت‌الاسلام سید محمد حسینی افزود: فردی که در طلب دانش و افزودن آگاهی‌های مفید گام برمی‌دارد، عنایت خدا شامل حالش می‌شود، چه آنکه پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم فرموده است: «طالب العلم مخوف بعنایه الله» عنایت خدا جویای دانش را برگرفته است.

وی با بیان اینکه از موضوعات مهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی آشنایی و آگاهی نسبت به سبک زندگی اسلامی است، اظهار کرد: سبک زندگی هر فرد و جامعه متأثر از نوع باورها و ارزش‌های حاکم بر آن فرد و جامعه است.

اسلام با احکام  جاودانه سبک آرمانی را پیش‌روی ما گذاشته است

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن عنوان کرد: جهان‌بینی مادی و اندیشه‌های لذت‌گرایانه سبک زندگی خاصی را شکل می‌دهد که سبک زندگی غربی از این مدل و مصداق پیروی می‌کند.

حسینی تأکید کرد: اسلام با احکام جاودانه خود سبک آرمانی و در عین حال واقع‌گرایانه را پیش‌روی ما گذاشته که مبتنی بر نگرش متعالی به هستی و انسان است که آدمی را موجودی مسئول و مختار می‌داند که سرنوشت او به دست خود رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه در این سبک هدف آموزه‌های دینی، رهایی از زندگی سبک غیراسلامی و رسیدن به حیات طیبه است، توضیح داد: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده است: «تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت زده است.»

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن خاطرنشان کرد: هریک از ملت‌های دنیا که سبک زندگی غربی و آمریکایی را پذیرفته‌اند دچار آسیب‌ها و زیان‌های جبران‌ناپذیری شده‌اند.

حسینی مطرح کرد: هرچقدر سبک زندگی غربی در کشورها و خانواده‌های ما نفوذ کند باید منتظر آثار مخرب و جبران‌ناپذیر اخلاقی، اجتماعی و حتی اقتصادی آن باشیم و رسالت دانشگاهیان ترویج سبک زندگی اسلامی عمق بخشیدن به آن است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/آرشیو آنا | سرویس خبری اقطاع نیوزهدف آموزه‌های دینی رهایی از زندگی سبک غیراسلامی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.