قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نیاز ۹۰۳ میلیاردی روستاهای خراسان شمالی برای رفع مشکلات آبی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نیاز ۹۰۳ میلیاردی روستاهای خراسان شمالی برای رفع مشکلات آبی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نیاز ۹۰۳ میلیاردی روستاهای خراسان شمالی برای رفع مشکلات آبی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، غلام حسین ساقی صبح امروز در نشست خبری که در محل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی برگزار شد اظهار کرد: بنا داشتیم تا پایان خرداد ماه سند تأمین آب پایدار روستاییان را تدوین کنیم و امروز این سند رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ادامه داد: نتیجه تدوین این سند اطلاعات جامعی در خصوص روستاها به دست آوردیم و برآورد کردیم که با ۹۰۳ میلیارد تومان تا سال ۱۴۰۵ تمام روستاهای استان به حالت پایدار آبی می‌رسند.

وی با اشاره به وجود ۸۴۸ روستای دارای سکنه در استان گفت: ۳۰۰ روستای دارای تنش آبی در استان داریم اما این عدد پیوسته در حال کاهش است و اکنون مشکل آب ده روستای دیگر حل شده.

ساقی تصریح کرد: شهرستان اسفراین بیشترین تعداد روستای دارای تنش آبی با ۷۳ روستا را در خراسان شمالی دارد که برای رفع این مسئله ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی تصریح کرد: برای رفع مشکل تنش آبی باید ۶۷ روستا به سد شیرین دره، ۱۰۶ روستا به سد بیدواز، ۵۵ روستا به سد چندبیر و ۱۳ روستا نیز از سد موجود در مانه بهره مند شوند.

وی با اشاره به رشد ۲۵ درصدی اتصال شهرستان بجنورد به شبکه فاضلاب شهری طی ۴ سال گذشته افزود: این عدد اکنون به ۶۵ درصد رسیده اما همچنان بسیار پایین است.

ساقی با انتقاد از پتروشیمی خراسان گفت: این صنعت اکنون به میزان آب شرب شیروان مصرف آب با کیفیت دارد اما تا وقتی مجبور نشوند از پساب استفاده نمی‌کنند.

این مسئول در انتها بیان کرد: البته اکنون پتروشیمی از پساب استفاده می‌کند اما بدون ضابطه هرچند این مسئله صرفاً مرتبط با پتروشیمی نیست و بسیاری از صنایع استان به جای استفاده از پساب، از آب باکیفیت استفاده می‌کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنیاز ۹۰۳ میلیاردی روستاهای خراسان شمالی برای رفع مشکلات آبی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.