قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نگرانی زلمی خلیل‌زاد از تاثیرات منفی افزایش خشونت ها بالای روند صلح

نگرانی زلمی خلیل‌زاد از تاثیرات منفی افزایش خشونت ها بالای روند صلح – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان | افغانستان


نگرانی زلمی خلیل‌زاد از تاثیرات منفی افزایش خشونت ها بالای روند صلح

اقطاع نیوز: به اعتقاد زلمی خلیل‌زاد، نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان، افزایش حملات روند صلح را در کشورمان با خطر روبرو کرده است…

خلیل‌زاد در صفحه تویتر خود نوشت که او و سکات میلر، فرمانده ناتو در افغانستان چندین بار با طالبان ملاقات کرده‌اند تا به گفته وی اقدامات را دوباره مرتب کنند.

خلیل‌زاد نوشته است که در این دیدار‌ها موافقت شد که طرف‌های درگیر مفاد موافقتنامه امریکا و گروه طالبان که در برگیرنده کاهش عملیات‌ها از دو طرف خواهد بود را جدا اعمال کنند.

وی افزوده است: شمار زیادی از افغان‌ها جان خود را از دست می‌دهند، با تجدید تعهد به مفاد موافقتنامه، شمار قربانیان هم کاهش چشمگیر خواهد یافت.

خلیل‌زاد همچنین گفته است که افزایش بی‌رویه خشونت‌ها باعث نگرانی شدید مردم افغانستان و حامیان منطقوی و بین‌المللی شده است.

صلح اگر برای مردم افغانستان نفعی ندارد، برای آقای خلیل‌زاد اعتبار دارد

خلیل‌زاد با توافقنامه ای که بر دولت تحمیل کرد موقعیت گروه طالبان را ارتقاء بخشید در عوض جایگاه دولت را در مقابل تروریستها تنزل داد.

بسیاری از تحلیل گران بین الملل بر این باورند که او به دنبال اعتباری است که از صلح افغانستان در نظام سیاسی ایالات متحده نصیبش می شود. به همین دلیل، صلح به هر قیمتی را دنبال می کند.
آقای خلیل‌زاد برای این که به این خواسته اش برسد، حتی به حیث نماینده و سخنگوی طالبان نیز ظاهر شده است.آرشیو افغانستان | سرویس خبری اقطاع نیوزنگرانی زلمی خلیل‌زاد از تاثیرات منفی افزایش خشونت ها بالای روند صلحنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.