قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نویسنده مشهور امریکایی کتاب‌های کودک درگذشت – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نویسنده مشهور امریکایی کتاب‌های کودک درگذشت

blank

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(اقطاع نیوز) به نقل ازسی‌ان‌ان-بورلی کلی‌یرلی، نویسنده امریکایی داستان‌های پرفروش کودک و نوجوان در سن ۱۰۴ سالگی در کالیفرنیا از دنیا رفت. انتشارات هارپرکالینز، ناشر آثار او روز جمعه خبر درگذشت وی را تایید کرد.

سوزان مورفی، مدیر انتشارات هارپرکالینز در بیانیه‌ای نوشت «خبر درگذشت بورلی کلی‌یرلی، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان کودک زمانه ما عمیقا ما را متاثر و غمگین کرد. کتاب‌های بی‌زمان او تاییدی بر ارتباط همیشگی او با دنیای شادی‌ها و لذت‌ها، چالش‌ها و پیروزی‌هایی است که بخش مهمی از دوران کودکی همه ما هستند.»

کلی‌یرلی اولین کتاب خود را تحت عنوان «هنری هاگینز» در سال ۱۹۵۰ و بیش از ۴۰ کتاب دیگر را در سال‌های بعد از آن منتشر کرد. کتاب‌های او بیش از ۸۵ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفتند و به بیش از ۲۹ زبان مختلف نیز ترجمه شدند.

شخصیت‌ها و قهرمان‌های کتاب‌های او آدم‌های خوب و سر به زیر، بد، قلدر و خیالبافان بودند که گاه کلی‌یر‌لی همه این صفات در یک شخصیت واحد از داستان‌هایش جمع می‌کرد.

او برای نوشتن آثارش به خاطرات دوران کودکی و جوانی خود و چالش‌های کودکانی که در زندگی‌اش می‌شناخت نقب می‌زد تا بهتر بتواند دیدگاه کودکان از جهان بزرگسالان را به دست آورد و در کتاب‌هایش منعکس کند.

بورلی کلی‌یرلی در سال ۱۹۱۶ در شهر اورگان امریکا متولد شد. در دوران تحصیل در مدرسه، معلمی که مقاله‌های او را دیده بود کلی‌یرلی را تشویق به نوشتن کرد. این نصیحت تا زمانی که خانم کلی‌یرلی در رشته کتابداری از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی فارغ‌التحصیل شود با وی بود.

او بعد از دوران تحصیل مدتی را به عنوان کتابدار کتاب‌های کودک شروع به کار کرد تا این‌که در اوایل دهه سی سالگی به صورت تمام‌وقت شروع به نوشتن کرد. به گفته انتشارات هارپرکالینز، رویای نوشتن برای خانم کلی‌یرلی وقتی دوباره زنده شد که یک پسر کوچک در کتابخانه جلوی میزش خم شد و پرسید« کتاب‌های بچه‌های هم سن من کجا پیدا می‌شوند؟»

بورلی کلی‌یرلی در دوران فعالیت حرفه‌ای خود جوایز  و افتخارات بسیاری را کسب کرد. در سال ۱۹۸۱ جایزه کتاب ملی را در بخش کودکان برای کتاب «رامونا و مادرش» از آن خود کرد و در سال ۱۹۷۵ نیز جایزه لورا اینگالز وایلدر اتحادیه کتاب‌خانه‌های امریکا را برای کمک قابل توجه و شایانش به ادبیات کودک برنده شد. کتاب دیگر او با عنوان «آقای هنشاو عزیز» مدال نیوبری را در سال ۱۹۸۴ برای او به ارمغان آورد.

در سال ۲۰۰۰ نیز کتابخانه کنگره امریکا از او به عنوان یک اسطوره زنده نام برد و در سال ۲۰۰۳ نیز مدال ملی هنر را دریافت کرد.

او در سال ۲۰۰۶ در یک مصاحبه با رادیو عمومی ملی گفته بود «شما می‌توانید با یک کتاب خوب سرگرم شوید. فکر نمی‌کنم هیچ چیز دیگری بتواند جای کتاب خواندن را بگیرد.»نویسنده مشهور امریکایی کتاب‌های کودک درگذشتنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.