قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
توزیع ۲ هزار و ۹۹ تن برنج در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای لرستان - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نوسانات قیمتی در لرستان/ منتظر تصمیمات ستاد تنظیم بازار هستیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نوسانات قیمتی در لرستان/ منتظر تصمیمات ستاد تنظیم بازار هستیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

محمدرضا صفی خانی در گفت و گو با اقطاع نیوز با اشاره به نوسانات و افزایش قیمت‌ها در بازار لرستان، اظهار داشت: طی چند ماه گذشته موضوع افزایش قیمت‌ها را در بازار خیلی زیاد داشته ایم.

گرانی و ارتباط آن با عدم ثبات نرخ ارز

وی با بیان اینکه نوسانات قیمت خیلی زیادی در بازار مشاهده شده است، عنوان کرد: یکی از دلایل این امر، این بوده که ثبات نرخ ارز در چند مدت گذشته را نداشته ایم و ارز به صورت صعودی در حال افزایش است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، بیان داشت: بسیاری از کالاها به خصوص کالاهای اساسی رابطه مستقیمی با قیمت ارز در کشور دارند.

صفی خانی با تاکید بر اینکه همچنین در فروش نفت نیز مشکلاتی ایجاد شده و قیمت نفت به شدت پایین آمده است، ادامه داد: همین عوامل باعث شده که تأمین ارز برای کالاهای اساسی با مشکل مواجه شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته خیلی از اقلام اساسی را با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان وارد کردیم و بعد به ارز نیمایی تبدیل شد، افزود: این امر قطعاً اثر زیادی در بحث قیمت‌ها دارند، اخیراً نیز ارز نیمایی حذف شده و در سیاست‌های جدیدی که در دولت هست، دیگر ارز نیمایی در بازار نخواهیم داشت.

منتظر تصمیمات ستاد تنظیم بازار و دولت هستیم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، ادامه داد: انتظار این بوده که ستاد تنظیم بازار کشور و شورای اقتصاد تدابیری را داشته باشند، البته جلسات مختلفی در این رابطه برگزار شده تا کمترین فشار روی مردم باشد.

صفی خانی با بیان اینکه وظیفه اصلی سازمان صمت، بحث تأمین کالا و همچنین نظارت بر توزیع آن است، تصریح کرد: در این راستا، برنامه‌ای با همکاری دستگاه‌های نظارتی و دادستان در دستور کار قرار گرفته و در قالب آن، تمام انبارهای استان در حال چک شدن است تا به لحاظ کمبود کالاهای اساسی، مشکلی در استان نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در بحث گرانی نیز، هر استراتژی از سوی ستاد تنظیم بازار تعیین شود به طور حتم از سوی بازرسان، قضات و متولیان امر در لرستان عملیاتی خواهد شد، گفت: همچنین حضور بازرسان در بازار برای جلوگیری از گران فروشی در بازار تشدید شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، بیان داشت: در مجموع منتظر تصمیمات ستاد تنظیم بازار و دولت هستیم که در استان آنها را اجرایی کنیم.

کمبود نهاده‌های دامی در لرستان

صفی خانی با بیان اینکه اخیراً ستاد تنظیم بازار نرخ هر شانه تخم مرغ را ۲۰ هزار تومان اعلام کرده اما قیمت در لرستان تا ۳۰ هزار تومان و در تهران تا هزار ۴۰ تومان هم بالا رفته است، افزود: باید دستور داده شود که به چه شکلی عمل شود، اگر بناست که ما برخورد کنیم از همان زمانی که تخم مرغ وارد استان می‌شود باید آن را مدیریت کنیم و با نرخی که در ستاد تنظیم بازار مصوب می‌شود به دست مردم برسد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت مرغ و کمبود نهاده‌ها، بیان داشت: دو سال پیش همین اتفاق در استان رخ داد و ما قضیه را در شورای تأمین مطرح و استاندار نیز دستور نظارت بر توزیع نهاده‌های دامی در استان را دادند، وظیفه اصلی این قضیه با سازمان جهاد کشاورزی است چرا که وظیفه توزیع نهاده‌های دامی را بین مرغ داران و تولید کنندگان به عهده دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، ادامه داد: ما مکانیزم نظارتی را در بخش توزیع با هماهنگی جهاد کشاورزی انجام دادیم، سامانه‌ای را تعریف شده، اما واقعیت این است که ما کمبود نهاده‌های دامی را در استان احساس می‌کنیم.

قیمت‌ها لحظه‌ای گرفته می‌شود

صفی خانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفاوت در قیمت‌ها در بازار، بیان داشت: کاسبی که وجدان داشته باشد، کالای خود را با یک سود معقول باید در اختیار مردم قرار دهد.

وی، افزود: اما جو روانی در کل کشور به وجود آمده، لحظه‌ای قیمت گرفته می‌شود، اما در نظارت‌های ما اگر مشاهده کنیم که بر اساس قیمت فاکتور، کالا به فروش نمی‌رسد به طور حتم برخورد خواهیم کرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنوسانات قیمتی در لرستان/ منتظر تصمیمات ستاد تنظیم بازار هستیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.