قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ایرانیان شعور حسینی را عملاً به دنیا نشان دادند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نهادهای فرهنگی به بهانه کرونا از برنامه‌های فرهنگی غفلت نکنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نهادهای فرهنگی به بهانه کرونا از برنامه‌های فرهنگی غفلت نکنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان نیر دوری از خداوند و حضرت بقیه‌الله (عج) را علت اصلی ناخوشایندی مسئولین از انتقاد عنوان کرد و گفت: مسئولی که از تملق و چاپلوسی خوشحال شود، دنیا پرست است و به دنبال حل مشکلات مردم نخواهد بود.

وی به ویژگی‌های مسئول مورد انتظار امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: مسئول مد نظر امام زمان (عج) به دنبال حق و حقیقت است چراکه هواپرستی انسان را از خدمت خالصانه به مردم باز می‌دارد.

امام جمعه شهرستان نیر افزود: اگر مسئولی با پیروی از هوای نفس خود به دنبال پست و مقام خود باشد و به مردم پشت کند در واقع خائن به انقلاب اسلامی، آرمانهای امام راحل و خون شهدا است.

حجت الاسلام نعمتی به شهدای تازه تفحص شده مدافعان حرم در خان طومان سوریه اشاره کرد و گفت: بازگشت این شهدای گرانقدر آن هم همزمان با ایام عزاداری پیامبر اسلام و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) دارای پیامی به وسعت جهان اسلام است چراکه مدافعان حرم با پیروی از آموزه‌های اسلام به مقابله با کفر و الحاد برخواستند و خون خود را نیز در راه مظلومانه تقدیم خداوند متعال کردند.

وی تقویت وحدت و همدلی بین امت اسلام را از جمله پیام‌های شهدای مدافع حرم عنوان کرد و گفت: در دنیای وانفسا که دشمنان اسلام با تمام توان خود به مقابله با اسلام ناب محمدی پرداختند تنها با بصیرت دینی و سیاسی می‌توان در برابر توطئه‌ها ایستادگی کرد.

امام جمعه شهرستان نیر به قدردانی از هیئت‌های مذهبی و کانون‌های جوانان در شهرستان نیر پرداخت و گفت: در این ایام جوانان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آگاهانه و عاشقانه و عارفانه عزای حسینی را به بهترین نحو ممکن برگزار کرده و بصیرت بالای عاشورایی خود را به جهانیان نشان دادند.

سپردن امور به جوانان بدون توجه به جناح و گرایش سیاسی

وی مهمترین مشکل شهرستان نیز را عدم اعتماد مسئولان به جوانان عنوان کرد و گفت: جوانان مؤمن، مذهبی، متعد و انقلابی شهرستان نیر امروز با وجود توانایی‌های خوب از میادین خدمتگذاری دور مانده اند که لازم است مسئولان با اعتماد به آنها و سپردن برخی امور به جوانان بدون توجه به جناح و گرایش سیاسی زمینه‌های پیشرفت شهرستان را فراهم کنند.

حجت الاسلام نعمتی تاکید کرد: تنها در صورتی می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی در شهرستان نیر را به بلوغ برسانیم که جوانان انقلابی و جهادی وارد میدان شوند و به مردم خدمت کنند.

وی از بیماری کرونا به عنوان فرصت یاد کرد و گفت: نهادهای فرهنگی نباید به بهانه کرونا از ارتقای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهرستان غفلت کنند چرا که این ایام بهترین فرصت برای برنامه ریزی و ساماندهی برنامه‌های فرهنگی بین خانواده‌ها است.

امام جمعه شهرستان نیر به لزوم بهره گیری از تمام امکانات شهرستان نیر برای تعالی جوانان این شهرستان اشاره کرد و گفت: امروز امکانات مسجد جامع شهرستان نیز به دو کانون مهم جوانان واگذار شده تا ضمن ارتقای برنامه‌های فرهنگی جوان محور در شهرستان با پیگیری برنامه‌های اقتصاد محور توانایی جوانان خلاق به مسئولان نشان داده شود.

حجت الاسلام نعمتی گفت: زیر زمین مسجد جامع شهرستان نیر امروز در اختیار دو نهاد کانون جوانان شهرستان نیر و دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته تا با تجمیع علم و دانش در کنار تعهد و مهارت کارهای مناسبی در شأن جوانان شهرستان نیر انجام شود.

وی از راه اندازی کارگاه قالی بافی در شهرستان نیر خبر داد و گفت: بازگشت به شغل‌های ابا و اجادی یکی از راه‌های توانمند سازی اقتصاد خانواده‌ها است که در این زمینه نیز دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم ضمن مهارت آموزی، بازاریابی محصولات تولیدی را نیز بر عهده گرفته است.

blank

امام جمعه شهرستان نیر مهم‌ترین شاخصه حکومت نبوی را بعد از ایمان و معنویت، برقراری عدالت اجتماعی و راه اندازی مراکز تعلیم و تربیت و ایجاد وحدت، برابری و برادری و ترویج اخلاق اسلامی همراه با محبت، اقتدار و عزت اسلامی برای پیشبرد اهداف دائمی حکومت اسلامی نام برد و گفت: امام راحل نیز با الگوبرداری از حکومت نبوی، انقلاب اسلامی را طراحی کردند.

حجت السلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ویژگی‌های عصر امام حسن مجتبی (ع) و مقایسه آن با شرایط فعلی پرداخت و گفت: همسان سازی صلح امام حسن (ع) در آن زمان با شرایط امروز کشور با طرح عناوینی چون مذاکرات، برجام، سند ۲۰۳۰ و FATF ، مغالطه و تحریف حقیقت در ماجرای صلح و عوام فریبی مردم است.

وی یادآور شد: موضوع مناقشه امام حسن (ع) با معاویه که یک مناقشه داخلی بود به علت خیانت فرماندهان لشگر امام حسن (ع) و بی بصیرتی مردم و ضعف در تحلیل جامعه و نشان دادن چهره منافقانه معاویه به مردم، امام حسن (ع) مجبور به صلح شدند و الا مردم و حتی خلفا برابر کفار ید واحد بودند.

امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود گفت: امروز ایران اسلامی در شرایط شعب ابوطالب نیست بلکه با قدرت در موضع بدر و خیبر قرار دارد و مردم ایران اسلامی نیز نشان دادند که مثل مردم کوفه و مدینه نیستند بلکه مردمی با بصیرت و ولایتمدار هستند که تا آخرین قطره خون خود پای آرمان‌های اسلام و انقلاب ایستاده اند و این را مدافعان حرم، مدافعان امنیت و سلامت در شرایط مختلف بارها به اثبات رسانده اند.

مسئولین باید به مردم آدرس غلط بدهند

وی در مقایسه جبهه امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران با صدر اسلام نیز گفت: با وجود همه دنیا پرستان، زورگویان و قدرت طلبان، جنایتکاران و خیانت کاران و طغیانگران و مستکبران عالم در روش‌های مختلف همچون تحریم و ترور و تحمیل جنگ که در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف کشیدند و حمله می‌کنند عین شرایط جنگ احزاب است بنابراین نباید به مردم آدرس غلط دهند و برای رفع مشکلات اقتصادی مردم کشور را با مدیریت مدیران جوان و جهادی و با روحیه انقلابی و اسلامی سامان دهند.

حجت الاسلام نعمتی به توانایی جوانان کشور اشاره کرد و گفت: امروز با وجود این همه نخبه تحصیل کرده و عاشق نظام و مملکت و رهبری و پرچمداری در علوم نانو، هسته‌ای، کشاورزی تسلیحات نظامی و جانفشانی مدافعین حرم، امنیت و سلامت و با وجود گروه‌های جهادی سرمایه گذاران عاشق وطن، نباید شاهد تعطیلی کارخانجات و بیکاری جوانان تحصیل کرده باشیم.

وی افزود: افزایش هزینه‌های تولید به علت بالا رفتن قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی در کنار رکود و تورم و افزایش سن ازدواج به علت سنگینی هزینه‌های مسکن، اشتغال و بالا رفتن آمار طلاق و اعتیاد و گاهاً سرقت‌ها و افزایش افسارگسیخته قیمت کالاها با وجود راه‌کارهای روشن اقتصاددانان به خصوص مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام برای حمایت از تولید داخلی و اعتماد به جوانان به خصوص نسل ۴ و ۵ انقلاب اسلامی و سپردن مدیریت خرد، میانی و کلان کشور به جوانان، این همه سوءمدیریت و بی‌تدبیری یک ضایعه ملی و شکست است که پذیرفتنی نیست.

امام جمعه شهرستان نیر گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به انتخابات آمریکا با وجود تجربه تحریم‌های ظالمانه در طول سالیان گذشته را کار اشتباهی عنوان کرد و گفت: اعمال تحریم‌ها توسط ترامپ یک تبلیغات انتخاباتی بیش نیست چرا که تحریم‌ها اساساً به انتخاب «ترامپ» یا «بایدن» منحصر نیست و این راه همچنان ادامه دارد.

وی به حوزه مسکن و اقتصاد اشاره کرد و گفت: کارهای اشتباه زیادی در این حوزه‌ها انجام گرفته است که لازم است همه دست اندرکاران، خدمت به مردم را ملاک کار خود قرار دهند چرا که انقلاب اسلامی اقتدار خود را با عقلانیت انقلابی به دست آورده است.

حجت الاسلام نعمتی گفت: حل مشکلات اقتصادی کشور به ویژه بیکاری در داخل ایران است چرا که با وجود نعمات خدادادی و مردم با بصیرت و ولایتمدار نمی‌توان با دادن آدرس غلط و معطل کردن بیکاری و گره زدن حل مشکلات با برقراری رابطه با آمریکا به مردم کاری از پیش برد.

امام جمعه شهرستان نیر افزود: مسئولان با وجود خودکفایی در گندم و تولید نهاده‌های دامی متأسفانه به کشاورزان رسیدگی نمی‌کنند و به علت گرانی، عشایر امروز در شرایط سختی قرار دارند و لازم است در این خصوص مسئولان فکر اساسی کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنهادهای فرهنگی به بهانه کرونا از برنامه‌های فرهنگی غفلت نکنند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.