خانه | سایر استان ها | اصفهان | نماز عید فطر فقط در مساجد محلات اصفهان برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان
اقامه نماز عید فطر در مساجد کرمانشاه بلامانع است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نماز عید فطر فقط در مساجد محلات اصفهان برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الله غلامی اظهار داشت: نماز عید فطر به شکل متمرکز در مُصلی و اماکن تجمع برگزار نمی‌شود ولی در مساجد محلات استان برگزار می‌شود و این تصمیم با هدف تمرکززدایی و فاصله‌گذاری اجتماعی گرفته شده است.

وی تاکید کرد: البته شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همراه داشتن مُهر و لوازم شخصی و همچنین داشتن ماسک و دستکش، حتی‌المقدور بکوشند وجوه فطریه و کفارات خود را به‌منظور جلوگیری از انتقال و دست به دست شدن اسکناس، به شکل الکترونیکی بپردازند.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: امسال با توجه به شرایط ویژه بیماری کرونا، راهپیمایی روز جهانی قدس به شکل پیاده، موتوری یا خودرویی آن برگزار نشد و آحاد مردم به استماع سخنان رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۲ روز جمعه دوم خرداد ماه دعوت شدند.

وی با اشاره به وضعیت هشدار استان خوزستان افزود: همچنین کنترل‌های ویژه در ورودی فولادشهر، ویلاشهر، فولادشهر و بهارستان با توجه به اینکه این شهرها جمعیت قابل توجهی از خوزستانی‌های مقیم اصفهان را به خود اختصاص داده‌اند و امکان حضور مسافران و میهمانان خوزستانی در آنها وجود دارد، برقرار خواهد شد.

غلامی ادامه داد: همچنین مسافران ورودی استان‌های جنوبی به اصفهان در پایانه‌های استان با مسئولیت بهداشت و درمان، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، غربالگری خواهند شد.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به آغاز فعالیت رستوران‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت خود افزود: چیدمان پذیرایی در این رستوران‌ها باید متناسب با شرایط فاصله‌گذاری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باشد و عرضه کنندگان فست‌فودها نیز در صورت رعایت این شرایط می‌توانند نسبت به بازگشایی اماکن خود اقدام کنند و در صورت نداشتن فضای کافی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، به شکل بیرون‌بر اقدام به فعالیت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: درباره دایر بودن یا نبودن تفرجگاه‌های شهرستانی با هماهنگی فرمانداری‌ها و مراکز شبکه بهداشت بر حسب مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

غلامی ادامه داد: تمرینات تیم‌های لیگ بدون حضور تماشاگر و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بعد از ماه رمضان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز فعالیت ورزشگاه‌ها و رشته‌های انفرادی ورزشی گفت: باشگاه‌های بدنسازی و ورزش‌های جمعی همچنان تعطیل خواهند بود.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به وجود ظرفیت کافی حمل و نقل شهری افزود: قطار شهری کماکان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود و در صورتی که حجم سفرهای درون شهری بیش از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی، تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی شد، مترو بازگشایی می‌شود.

وی اضافه کرد: به لحاظ حساسیت آرامستان‌های کاشان، آران و بیدگل و اصفهان، در روز عید فطر این مراکز تعطیل خواهند بود و همچنین فعالیت مراکز گلابگیری در کاشان، قمصر، نیاسر در تعطیلات عید فطر ممنوع است.

غلامی گفت: مراکز تفریحی شهرداری اصفهان جز باغ خزندگان، باغ پرندگان و آکواریوم که فضای محدودی دارند، امکان بازگشایی خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه امروز در گزارش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد در زمان حاضر چهار شهرستان اردستان، بویین میاندشت، خور و گلپایگان در استان در وضعیت سفید قرار دارند و این نشان می‌دهد که مردم همچنان باید مراقبت‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند.


نماز عید فطر فقط در مساجد محلات اصفهان برگزار می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۳:۳۳

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.