قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نماز ظهر عاشورا در شیراز اقامه شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نماز ظهر عاشورا در شیراز اقامه شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نماز ظهر عاشورا در شیراز اقامه شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، از صبح امروز سراسر استان فارس و شهر شیراز غرق در ماتم و عزای حسینی بود. همه از پیر و جوان گرفته خودشان را به هیئت‌های مذهبی رساندند تا در غم شهادت سالار و سرور شهیدان به عزاداری بپردازند.

هیئت‌های مذهبی در فضاهای باز مراسم عزاداری را برپا کردند و حالا همه شهر یکپارچه عاشورایی شده است. هرکسی به طریقی این ساعات پرغم واندوه را سپری کرد. یکی تا حرم خود را رساند، یکی با خواندن زیارت و برخی دیگر نیز در هیأت هایی که از کوچه می‌گذشتند با اشک چشم عزاداران را همراهی می‌کردند.

برخی در بیمارستان‌ها و منازل از طریق مجازی به فرازهای زیارت عاشورا و دعای علقمه و نوای مداحی گوش دل سپردند. حالا وقت نماز نزدیک است، جمع عزاداران اندک اندک می رسند و همه نماز ظهر عاشورا را در مساجد و خیابان‌های شیراز برپا می‌کنند.

کرونا از شور عزاداران نکاسته است، سختی نفس کشیدن از پشت ماسک نیز باعث نشد که عزاداران این روزها را با شور کمتری برگزار کنند. گرمای هوا، تنفس سنگین زیرماسک، رعایت فاصله هیچکدام جلودار نمازگزاران نبود وقتی نماز عاشقانه حسین (ع) و یارانش را در ظهر عاشورا در چکاچک شمشیر و میدان نبرد تصور می‌کردند.

نماز ظهر عاشورا با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد تا عزاداران حسینی، عزاداری دهه محرم را با شکوه، شور و شعور غیر قابل وصفی برپا کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنماز ظهر عاشورا در شیراز اقامه شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.