قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نماز جمعه یکی از دستاوردهای بزرگ و معنوی انقلاب اسلامی است

نماز جمعه یکی از دستاوردهای بزرگ و معنوی انقلاب اسلامی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نماز جمعه یکی از دستاوردهای بزرگ و معنوی انقلاب اسلامی است

مهدی صدفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مصلاهای نماز جمعه میعادگاه و قرارگاه های تقویت دین و تقوا در کشورهای اسلامی به شمار می روند افزود: یکی از رویکردهای مهم ستاد نماز جمعه در کرمان برنامه‌محوری است.

وی اظهار داشت: توجه به کیفیت و کمیت در برگزاری نماز جمعه، تاثیرگذاری فرهنگی در بخش های مختلف، تنوع، جذابیت و نوآوری در برنامه ها و بهره گیری از نظرات کارشناسان قشر جوان و فناوری های روز از جمله دیگر راهبردهای ستاد نماز جمعه کرمان است.

وی اظهار داشت: نماز جمعه نمادی متشکل از فرهنگ عمومی و اسلامی و درصدد است در راستای اشاعه فرهنگ غنی اسلام و حفظ دستاوردهای نظام تلاش کند و تاثیرگذار باشد.

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان با بیان اینکه اجتماعات دینی و مذهبی جز آموزه های دینی و مذهبی ما هستند تاکید کرد: اقامه نماز جز واجبات است و بسیار مورد تاکید قرار گرفته و ثواب نماز را چند برابر می کند. 

وی با اشاره به وجهه عبادی و سیاسی نماز جمعه گفت: اقامه نماز جمعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

صدفی به برگزاری نخستین نماز جمعه انقلاب اسلامی در پنجم مراد سال ۵۸ با حکم امام خمینی (ره) توسط آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: شهدای محراب نیز به نوعی آغازگر این حرکت الهی در جامعه هستند.

وی افزود: ستاد نماز جمعه با عنایت، هدایت و رهنودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و منویات معظم له و با ریاست ائمه جمعه نظارت شوراری سیاست گذاری ائمه جمعه فعالیت می کند و یکی از بازوان توانمند نهاد امامت جمعه است.

صدفی از برگزاری کیفی نماز، جذب اقشار مختلف مردم، محقق کردن امر تزکیه و تعیلم و تربیت اسلامی، حراست از تعالیم اسلام ناب محمدی حفظ و تقویت اتحاد ملی و انسجام امت اسلامی به عنوان رویکردها و اهداف ستاد نماز جمعه کرمان نام برد. 

وی بیان کرد: فرهنگسازی نماز جمعه در جامعه و گسترش این فرهنگ غنی در جامعه از دیگر رویکردهای ستاد نماز جمعه است. 

وی بیان کرد: تشویق مردم در زمینه حضور مستمر در عرصه های مختلف جامعه از جمله نماز جمعه و ایجاد تمهیدات لازم برای رفاه حال نمازگزاران در بخش های مختلف، اصول و سیاست های مد نظر ستاد نماز جمعه کرمان است.

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان گفت: توجه به منویات و رهنودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمام امور و مشارکت اقشار مختلف مردم در امر برگزاری نماز جمعه از دیگر اهداف این ستاد است. 
وی با اشاره به اینکه حدود ۲۵۰ نفر از اقشار مختلف مردم در امر برگزاری نماز جمعه شهر کرمان مشارکت دارند تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از این تعداد را جوانان تشکیل می دهند.
وی اظهار داشت: ستاد نماز جمعه در راستای ارتقا سطح آگاهی مردم در مسائل دینی و اعتقادی و کمالات انسانی نیز برنامه ریزی و فعالیت می کند و یکی دیگر از سیاست های این ستاد، تقویت روحیه وحدت و انسجام اسلامی است تا از تفرقه و اختلاف جلوگیری شود.

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان با اشاره به اینکه یکی از اصول و سیاست های ستاد اقامه نماز جمعه تقویت ارکان نماز است تصریح کرد: نماز جمعه در زمان بروز فتنه ها و دفع آن، بصیرت افزایی، آگاهی بخشی و حفظ وحدت و انسجام ‌کارکردهای زیادی داشته است.

وی ادامه داد: این ستاد در زمان شیوع بیماری کرونا نیز در راستای جمع آوری کمک های مردمی برای افراد کم بضاعت اقدامات قابل توجهی را با همکاری سپاه، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی، هیات های مذهبی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) انجام داده است. 

صدفی به انجام ویژه برنامه های فعالیت های فرهنگی، برگزاری مراسم به مناسبت های ملی و مذهبی. برگزاری مسابقات فرهنگی و غیره، تعظیم شعار مذهبی و دینی و ویژه برنامه های ماه رمضان به عنوان اقدامات ستاد نماز جمعه کرمان اشاره کرد.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه عکس و محصولات فرهنگی. برنامه های هفته فرهنگی، پاسخگویی به مسائل شرعی، حضور قاریان و موذنین و مجریان برجسته استانی قبل از خطبه ها و همکاری در راه اندازی میز خدمت بخشی از فعالیت های ستاد نماز جمعه کرمان است. 

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان با بیان اینکه نماز جمعه از اسفند سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در کرمان اقامه نشده است گفت: تاکنون چهار نماز جمعه با رعایت موازین بهداشتی در این شهر برگزار شده است.

وی به ضدعفونی مکان برگزاری نماز جمعه و راه اندازی گیت بازرسی و ضدعفونی در ورودی های مصلای امام علی (ع) شهر کرمان اشاره کرد و گفت: شست و شوی فرش های مصلا و ضدعفونی کردن سطوح مصلا از جمله اقدامات انجام شده است.

صدفی اظهار داشت: انجام فعالیت های عمرانی نیز طی ماه های اخیر از جمله اقدامات ستاد نماز جمعه در مصلای کرمان است که احداث فاز دوم مصلا با حدود ۲ میلیارد تومان اعتبار تاکنون از جمله اقدامات انجام شده است. 

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع در قسمت زیرزمین مصلا در حال ساخت است که تاکنون بتن ریزی و سقف این قسمت انجام شده و برای تکمیل این فاز به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. 

رئیس ستاد نماز جمعه کرمان بیان کرد: اصلاح سیستم گرمایش و سرمایشی مصلا، اجرای طرح سنگ فرش اطراف مصلا و بهسازی مصلای امام علی (ع)  به عنوان پیشانی فعالیت های انقلابی ارزشی و مناسبت های استان کرمان یکی از سیاست ها و برنامه های این ستاد است. 

وی با اشاره به اینکه بخش های صوت و نور مصلا نیز طی چند ماه اخیر اصلاح شده است اظهار داشت: تعویض پرده ها، رنگ آمیزی درها، بازسازی رسرویس های بهداشتی، احداث سرویس بهداشتی برای توانجویان از دیگر اقدامات انجام شده در مصلای کرمان است. 

وی با اشاره به توافق با شهرداری به منظور احداث سه بوستان در فضای سبز مصلا ورودی بلوار عبارس پور گفت: مطالعات و نقشه برداری این طرح انجام شده و بزودی اجرایی می شود که مردم می توانند از این مکان استفاده کنند. 

صدفی به ایجاد تغییر در ساختار ستاد نماز جمعه کرمان نیز اشاره کرد و گفت: معاونت های فرهنگی و تبلیغی، روابط عمومی و اطلاع رسانی، انتظامات و امنیت، پشتیبانی و توسعه و بانوان و جوانان در این ستاد راه اندازی شده که هر کدام زیر مجموعه هایی دارند. 

وی ادامه داد: در ساختار جدید ۹۵ درصد تشکیلات را جوانان تشکیل می دهند و پنج درصد باقی مانده این جمعیت، اعضای باتجربه قبلی هستند. 
وی گفت: برنامه تجلیل و قدردانی از دست اندرکاران و همچنین پیشکسوتان و یاروران نماز جمعه کرمان نیز بزودی برگزار می شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنماز جمعه یکی از دستاوردهای بزرگ و معنوی انقلاب اسلامی استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.