قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
سرویس خبری اقطاع نیوز

نقش بسیج حقوقدانان در تعمیق عدالت گستری قضایی بی‌بدیل است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نقش بسیج حقوقدانان در تعمیق عدالت گستری قضایی بی‌بدیل است

blank

به گزارش اقطاع نیوز، یدالله موحد روز دوشنبه در آئین افتتاح کانون بسیج حقوقدانان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شوراهای حل اختلاف کرمان افزود: هر جا که بسیج اراده و ورود کرده، استقبال شده و هنوز نیز زمینه همکاری جامعه حقوقدانان این استان و بسیج وجود دارد و نمونه ها و اثرات آن در طرح های موفقی چون هر مسجد یک حقوقدان، رهایی و مواسات در مکتب حاج قاسم و قرارگاه ارشاد ‌د معاضدت قضایی قابل مشاهده است.
وی ضمن بیان این مطلب که در حاکمیت دین مبین اسلام تمام ساختارها و رفتارهای فردی و اجتماعی ریشه در باورهای دینی و جامعه اسلامی ما دارد، اظهار داشت: شجره طیبه بسیج نیز که تبلور اعتماد حضرت امام (ره) به باورهای دینی مردم است، ریشه در تفکر عمیق دینی دارد.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که همه باور داریم بسیج ریشه در تاریخ اسلام دارد، ادامه داد: این تفکر عمیق دینی که بسیج از آن نشات می گیرد و در تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی کارنامه بسیار درخشان و روشنی را از خود نشان داده و بر ملت شریف ایران، مسئولان نظام و مردم منطقه و دنیا نیز پوشیده نیست که بسیج می تواند منشا یک حرکت و برکت بزرگ برای جامعه اسلامی و امت اسلامی باشد.
موحد با اشاره به اینکه تخصصی کردن حرکت های بسیجی اقدام بسیار ارزشمندی است، خاطرنشان کرد: مهمترین رسالت انبیا عظام الهی تحقق و گسترش عدالت در جامعه بشری بوده و نقش عدالت در تکوین، گسترش و تحقق اهداف نظام اسلامی بسیار اساسی است.
وی تاکید کرد: در ساختار حاکمیت نیز یکی ارکان اصلی حکومت اسلامی، قوه قضاییه است که مسئولیت تحقق بخشیدن به عدالت را بر عهده دارد، لذا تلفیق دانش حقوقی و تفکر بسیجی یک امر غیرقابل اجتناب است و بسیج حقوقدانان نیز مبتنی بر همین اندیشه شکل گرفته و مسیر خود را دنبال می کند.
رییس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: از هفته بسیج امسال برنامه ریزی ها و صحبت ها حول آزادی ۲۵ نفر بود اما با نام شهید حاج قاسم سلیمانی و مشارکت ستاد دیه، دادگستری، اداره کل زندان ها ومجموعه بسیج زمینه آزادی ۱۳۸ نفر فراهم شد و در جریان این اقدام در سه مرحله تا سالگرد شهادت حاج قاسم اتفاقات بسیار خوبی رخ داد.
موحد با تاکید بر اینکه امروز برای بسیج و بسیجیان یک شخصیت و مکتب الگو و آشکار با عنوان مکتب سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وجود دارد، ادامه داد: شخصیت حاج قاسم سلیمانی در زمینه های خدامحوری، ولایت مداری، مردم محوری، عدالت گستری و مبارزه با ظلم و فساد و دفاع از مظلوم یک شخصیت نمونه، بینظیر و برجسته است.
وی ضمن اشاره به اینکه در رابطه با نفی ظلم و به زانو دراوردن ظالمان دنیا یک شاخص و الگوی بهتر از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی وجود ندارد، گفت: بسبج با تاسی از این شخصیت ارزشمند می تواند در سطوح مختلف عدالت گستری مشارکت داشته باشد و با استفاده از ظرفیت ها و سرمایه های موجود از جمله حقوقدانان و تحصیل کردگان حوزه و دانشگاه با ساختار سازی درست و جذب حداکثری می تواند در راستای آموزش مسائل حقوقی، کاهش جرائم و دعاوی و ارشاد و معاضدت حقوقی و قضایی کارهای بزرگی را انجام دهد.
رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که نقش بسیج  در حوزه صلح و سازش که رسالت اصلی شوراهای حل اختلاف است، بی بدیل است، تصریح کرد: بسیج می تواند در بسیاری از دعاوی و اختلافات به کمک شوراهای حل اختلاف امده و پشتیبان محکمی برای فعالیت های این مجموعه باشد.
موحد ادامه داد: انتظار می رود که تاسیس مرکز بسیج حقوقدانان شورای حل اختلاف مرکز استان صلح و سازش، جلب رضایت افراد در دعاوی و پرونده های مختلف اثرگذار باشد و آثار با برکت آن را با نام مقدس حاج قاسم سلیمانی در اینده شاهد باشیم.
رییس شوراهای حل اختلاف استان کرمان نیز ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی کانون بسیج حقوقدانان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شوراهای حل اختلاف این استان گفت: در حال حاضر یک هزار ‌و ۴۴۳ نفر در قالب ۳۱۷ شورا در کرمان فعالیت دارند.
مهدی تقی زاده افزود: در شهر کرمان ۲۸۰ نفر در قالب ۴۷ شورای حل اختلاف در حال ارائه خدمت به مردم است.
وی یاداور شد: در حال حاضر ۱۳۰ نفر از قضات کرمان با شوراهای حل اختلاف این استان همکاری دارند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنقش بسیج حقوقدانان در تعمیق عدالت گستری قضایی بی‌بدیل استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.