قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پاداش بزرگ عادی سازی روابط در راه است

نشست هیئت آمریکایی با مراکش برای بررسی قراردادهای بزرگ نظامی

نشست هیئت آمریکایی با مراکش برای بررسی قراردادهای بزرگ نظامی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نشست هیئت آمریکایی با مراکش برای بررسی قراردادهای بزرگ نظامی

پاداش بزرگ عادی سازی روابط در راه است/هیئت نظامی آمریکایی برخی قراردادهای بزرگ نظامی را با مراکش بررسی کرد و انتظار می‌رود همکاری مشترک دو کشور آمریکا و مراکش شامل تبادل تجربیات در زمینه‌های نظامی مختلف و برگزاری تمرین‌های مشترک گسترده باشد.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)‌ هیئت نظامی آمریکایی برخی قراردادهای بزرگ نظامی را با مراکش بررسی کرد و انتظار می‌رود همکاری مشترک دو کشور آمریکا و مراکش شامل تبادل تجربیات در زمینه‌های نظامی مختلف و برگزاری تمرین‌های مشترک گسترده باشد.

 

وبسایت مستقل “هسپرس” مراکش اعلام کرد، مراکش در یازدهین دور نشست کمیته مشورتی-دفاعی مراکش-آمریکا در حال حاضر در رباط برگزار می‌شود، وزارت دفاع آمریکا را به تقویت فرصت‌های همکاری مشترک در صنایع دفاعی که شامل همکاری دو کشور در زمینه‌های ایجاد چارچوب‌ها، تبادل تجربیات و برگزاری تمرین‌های مشترک و گسترده هستند، تشویق کرد.

 

در این نشست‌ها عبداللطیف لودیی، وزیر دفاع مراکش و آنتونی تاتا، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی حضور داشتند.

 

عبد الفتاح الوراق، بازرس کل نیروهای مسلح مراکش اعلام کرد که با معاون وزیر دفاع آمریکا طرح کار دوجانبه‌ای را جهت اجرای نقشه راه توافق نظامی دو کشور از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ که اکتبر گذشته افشا شد، به امضا رسانده است.

 

لودیی پیشنهاد تقویت همکاری‌های نظامی با آمریکا را داده و از وزارت دفاع این کشور دعوت کرد فرصت‌های همکاری بیشتری را جهت اجرای پروژه‌های مشترکی در زمینه صنایع دفاعی در مراکش ایجاد کند.

وزیر دفاع مراکش در ادامه بر پایبندی ثابت این کشور به عنوان عاملی مهم در ثبات منطقه از راه اجرای یک استراتژی چند بعدی در حوزه مبارزه با تروریسم و قاچاچ غیر قانونی و نیز مدیریت بشردوستانه بحران مهاجرت تاکید کرد.

 

مسؤولان مراکشی و آمریکایی در این نشست تاکید کردند: این اتفاق تاریخی بی‌تردید پیامدهای مثبتی بر ژئواستراتژی منطقه و نیز صلح، ثبات، امنیت و ادغام اقتصادی مراکش، منطقه ساحل و نیز خاورمیانه خواهد داشت.

 

پیشتر مراکش با امضای قرارداد بزرگی با آمریکا ۲۵ فروند جنگنده اف-۱۶ دریافت کرده و ۲۳ جنگنده مراکشی از همین مدل را توسعه داده و به جنگنده‌های چند منظوره اف-۱۶ ارتقا داد.

 

انتهای پیام/م.ح


|
شناسه مطلب: ۳۵۰۹۵۵
عادی سازی روابط
هیئت نظامی آمریکایی|مراکش
عادی سازی روابط با اسرائیل

مقام فلسطینی خبر داد:

طرح تحریم کشورهای عربی به دلیل عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی
مقام فلسطینی خبر داد:

طرح تحریم کشورهای عربی به دلیل عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی


احمد بحر تاکید کرد: وظیفه ملی، تاریخی و انسانی این است که عادی‌سازان از نظر دیپلماتیک، اقتصادی و سیاسی تحریم و هر گونه عادی‌سازی جرم‌انگاری شود.

|

ادعای وزیر صهیونیست درباره قریب‌الوقوع بودن امضای توافق سازش با 4 کشور دیگر

ادعای وزیر صهیونیست درباره قریب‌الوقوع بودن امضای توافق سازش با ۴ کشور دیگر

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ادعا کرد طی ماه‌های آینده توافق عادی‌سازی روابط میان این رژیم و چهار کشور دیگر امضا خواهد شد.

|

دیوید فریدمن در گفتگو با اعضای کنست:

از درگیری جدی با دولت بایدن در پرونده ایران خودداری کنید
دیوید فریدمن در گفتگو با اعضای کنست:

از درگیری جدی با دولت بایدن در پرونده ایران خودداری کنید


سفیر آمریکا در اراضی اشغالی در گفتگویی با اعضای کمیته خارجی و امنیت کنست اسرائیل به آنها تاکید کرده است اسرائیل نباید وارد درگیری جدی و فوری با دولت بایدن در پرونده ایران شود.

|

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران؛

جنایات سعودی علیه یمن با چک سفید امضای آمریکایی ها به وقوع پیوست تحریم یک مقام دولتی عراق محکوم به شکست است
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران؛

جنایات سعودی علیه یمن با چک سفید امضای آمریکایی ها به وقوع پیوست/ تحریم یک مقام دولتی عراق محکوم به شکست است


تحریم فالح الفیاض رئیس الحشد الشعبی استفاده‌های بسیار ملال آور از فرآیندی است که اعتبار خود را از دست داده است. اینکه در عراق مسؤول یک نهاد کاملا دولتی، این چنین هدف نیات شوم آمریکا و تحریم‌ها قرار بگیرد، نه تنها محکوم است، بلکه محکوم به شکست نیز هست.

|

یک وزیر رژیم صهیونیستی:

همچنان به ارتباط با هفت کشور دیگر برای عادی سازی روابط ادامه می‌دهیم زمینه مهمی برای توسعه روابط میان قطر و اسرائیل فراهم شده است
یک وزیر رژیم صهیونیستی:

همچنان به ارتباط با هفت کشور دیگر برای عادی سازی روابط ادامه می‌دهیم/ زمینه مهمی برای توسعه روابط میان قطر و اسرائیل فراهم شده است


یک وزیر کابینه نتانیاهو از تماسهای مستمر رژیم صهیونیستی با شش یا هفت کشور عربی و غیر عربی دیگر برای عادی سازی روابط خبر داد.

|آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنشست هیئت آمریکایی با مراکش برای بررسی قراردادهای بزرگ نظامینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.