قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
پذیرش بیماران و مبتلایان به کرونا در استان تهران سیر نزولی دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

نرخ بیکاری استان تهران طی فصل پاییز ۶.۸ درصد شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نرخ بیکاری استان تهران طی فصل پاییز ۶.۸ درصد شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، انوشیروان محسنی بندپی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت نرخ بیکاری در استان تهران اظهار داشت: در فصل تابستان امسال تنها ۴۱.۸ درصد جمعیت سن کار در کشور در بازار کار خود را عرضه کردند و عده‌ای نیز به دلایلی خود را وارد بازار نکردند و در استان تهران نیز نرخ بیکاری استان در تابستان سال جاری نسبت به تابستان سال گذشته ۴.۶ درصد کمتر شده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه در سومین فصل از سال جاری نیز نرخ بیکاری استان تهران کاهشی شده است گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار نرخ بیکاری فصل پاییز استان تهران ۶.۸ درصد اعلام شده است که نسبت به پاییز سال گذشته ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در پاییز سال گذشته نرخ بیکاری استان ۹.۴ درصد تخمین زده شده است که با توجه به شرایط کرونا و تحریم‌های اقتصادی کاهش نرخ بیکاری در استان بسیار ارزشمند است که حاصل تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه می‌باشد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود که در مجموع در سال جاری نرخ بیکاری استان در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش فاحشی داشته باشد بیان داشت: نرخ بیکاری در کل کشور ۱.۲ درصد نسبت به پاییز سال گذشته کاهش داشته است.

محسنی بندپی در خصوص نرخ بیکاری در فصل بهار نیز گفت: بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱.۴ درصد کاهش نرخ بیکاری ثبت شده است.

وی از رشد فراینده پرداخت تسهیلات، رشد صدور پروانه‌های ساخت و بهره برداری واحدهای تولیدی، رشد بیش از ۷ درصدی بیمه شده‌های تأمین اجتماعی وهمچنین رشد بیش‌از ۶ درصدی کارگاه‌های فعال اقتصادی موید کاهش نرخ بیکاری در استان تهران نیز خبر داد و اظهار داشت: همه این موارد با توجه به شرایط کنونی بسیار مطلوب است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنرخ بیکاری استان تهران طی فصل پاییز ۶.۸ درصد شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.