قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نداشتن مطالعات اقتصادی چالش جدی طرح جامع شهری همدان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نداشتن مطالعات اقتصادی چالش جدی طرح جامع شهری همدان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، سعید شهابی نیا صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح جامع شهر همدان یکی از مسائل با اهمیتی که این روزها دغدغه مردم و مسئولان شهر و استان است، افزود: در شرح خدمات طرح جامع یکی از بخش‌های که باید توسط شرکت مشاور تهیه و ارائه شود، مطالعات اقتصادی و مالی است.

وی با اشاره به ابلاغ و اجرای طرح جامع، گفت: این طرح خلاءها و نواقص بسیار بالایی دارد به طور خلاصه مطالعات مذکور نشان می‌دهد اجرای این طرح چقدر برای مدیریت شهری، دستگاه‌های دولتی و… و. هزینه ایجاد می‌کند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: یکی از ایرادات اساسی طرح جامع که توسط متخصصان و برخی اعضای شورای شهر مطرح شده مطالعات اقتصادی آن است و نکته جالب اینجا است که مشاور در جلسه‌ای ارائه آن‌را از وظایف خود نمی‌دانست.

وی تصریح کرد: از طرفی در صورت عدم وجود مطالعات اقتصادی و مالی واقعی، تحقق پذیری طرح‌ها با چالش جدی مواجه خواهد شد؛ همچنین تجربه نشان داده عدم لحاظ مؤلفه‌های اقتصادی در طرح‌های توسعه و عمران در بسیاری از شهرها تحقق این طرح‌ها را به زیر ۲۰ درصد رسانده است.

شهابی نیا در این خصوص، ابراز کرد: یکی دیگر از نواقص این طرح مشخص نبودن هزینه آن است، حتی برخی مسئولین معتقدند این موضوع در قرارداد منعقد شده ولی انجام نمی‌شود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان مطرح کرد: این وضعیت درحالی است که با طرح چند موضوع مانند علت نبود موارد اصلی در متن قرارداد و نداشتن مطالعات اقتصادی و مالی در طرح می‌توان به نواقص طرح جامع پی برد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنداشتن مطالعات اقتصادی چالش جدی طرح جامع شهری همدان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.