قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نخستین رویداد هنرهای سنتی در کرمان آغاز بکار کرد

نخستین رویداد هنرهای سنتی در کرمان آغاز بکار کرد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نخستین رویداد هنرهای سنتی در کرمان آغاز بکار کرد

به گزارش اقطاع نیوز، مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان در این آیین با اشاره به اینکه این استان دارای ۷۰ هزار هنرمند صنایع‌دستی و ۷۲ هزار هنرمند فرش باف است، گفت: خوشبختانه با همکاری اتاق بازرگانی کرمان، انجمن صنایع‌دستی با هدف توسعه، حفظ و احیای صنایع‌دستی و همچنین ایجاد ارتباطات گسترده راه‌اندازی شده است.
فریدون فعالی افزود: با همکاری اتحادیه و انجمن صنایع‌دستی می توان بیش از هر زمانی در این حوزه خودنمایی کرد.

وی تاکید کرد: اولین رویداد هنرهای‌سنتی فرصت مناسبی برای معرفی صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان کرمان و شروعی برای همکاری‌های دستگاه‌های مختلف در برگزاری رویدادهای اینچنینی در سطح ملی و بین‌المللی است.

فعالی با بیان اینکه صنایع‌دستی استان کرمان از سابقه تاریخی بالایی بهره می‌برد، تصریح کرد: قرار گرفتن ظرفیت صنایع‌دستی در کنار ظرفیت‌هایی همچون تاریخی و گردشگری موجب حضور بالای گردشگران در این استان می شود.
وی گفت: حضور هنرمندان بنام کرمانی و آثار هنری آنها یک فرصت برای توسعه گردشگری به شمار می‌رود و به ماندگاری گردشگران منجر می‌شود و هنگامی ‌که گردشگران در محل تولید زنده آثار هنری و صنایع‌دستی قرار گیرند برای ماندن در کرمان ترغیب می‌شوند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با لیان اینکه این اداره ‌کل خانه هنرمندان است، افزود: هنرمندان می‌توانند با مراجعه به معاونت صنایع‌دستی از تسهیلات و حمایت‌های این اداره کل بهره‌مند شوند.
صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی کرمان مهجور مانده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری اولین رویداد هنرهای سنتی این استان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری این گونه رویدادها با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی موجب ایجاد انرژی و شادابی در مردم می‌شود.
محمد رضا علیزاده بیان اینکه موزه هنرهای معاصر کرمان دومین موزه معاصر ایران محسوب می شود، افزود: استان کرمان در حوزه هنر و صنایع دستی دارای ظرفیت های زیادی است که متاسفانه ناشناخته و مهجور مانده است.

وی تصریح کرد: برگزاری این رویداد استانی گام بزرگی برای معرفی صنایع دستی و هنرهای سنتی این استان است که می تواند در سطح ملی و فراملی هم برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: استان کرمان در زمینه هنرهای تجسمی و موسیقی نواحی در کشور سرآمد است و خاستگاه این ۲ هنر شناخته می شود.

وس ادامه داد: برگزاری این رویدادها باید تداوم داشته باشد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان متولی فرهنگ و هنر استان آمادگی لازم را برای برگزاری این مراسمها دارد.»
صادرات صنایع دستی کرمان ناچیز است
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: صنایع دستی کرمان در سطح ملی و بین المللی از جایگاه خوبی برخوردار است ولی به خوبی معرفی نشده است.

سید مهدی طبیب زاده افزود: متاسفانه صادرات صنایع دستی استان کرمان نزدیک به صفر و در حد ناچیز است.

وی با بیان اینکه انسجام و همکاری در بین هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی استان کرمان وجود ندارد، تصریح کرد: امیدواریم با تشکیل انجمن صنایع دستی و حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان این اتحاد و انسجام در بین علاقمندان به حوزه صنایع دستی به وجود آید و این حوزه به منبعی برای کسب درامد از محل حضور گردشگران تبدیل شود.
طبیب زاده تاکید کرد: اتاق بازرگانی کرمان از فعالیت‌های بخش خصوصی که پیش‌ران و رو به جلو باشد حمایت خواهد کرد.

نخستین رویداد هنرهای سنتی استان کرمان از ۲۵ دی تا ۲۰ بهمن در محل موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان اجرا می ودآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزنخستین رویداد هنرهای سنتی در کرمان آغاز بکار کردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.