قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نحوه تعیین حدنصاب آزمون پیش کارورزی مشخص شد/اعلام زمان آزمون بعدی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نحوه تعیین حدنصاب آزمون پیش کارورزی مشخص شد/اعلام زمان آزمون بعدی

blank

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت نحوه احتساب نمره داوطلبان شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی را تشریح کرد.

دکتر سعید هاشمی در گفت‌وگو با اقطاع نیوز ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی در روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۹ در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با تعداد ۴۰۸۰ نفر داوطلب (بدون احتساب داوطلبان تحصیل کرده در خارج از کشور) برگزار شد. 

وی در ادامه تصریح کرد: نمره حد نصاب قبولی آزمون مطابق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی (۷۰ درصد میانگین مجموع ۵ درصد اول کلیه دانشگاه‌ها) نمره  ۱۰۵ محاسبه شد و با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و با هدف همراهی با دانشجویان در شرایط اخیر آموزشی، وضعیت قبولی داوطلبان، در کمیته‌ای علمی مورد بررسی قرار گرفت و با حداکثر ارفاق نمره حد نصاب قبولی  ۱۵ نمره کاهش و حد نصاب قبولی آزمون نمره ۹۰  تعیین شد (نمره کل آزمون ۲۰۰).

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: بر اساس حدنصاب تعیین شده بالغ بر ۸۶ درصد داوطلبان فوق حد نصاب لازم را کسب کردند و تنها حدود ۱۴ درصد داوطلبان در کل کشور ملزم به شرکت در نوبت بعدی آزمون شدند.

هاشمی گفت: به منظور تسهیل شرایط ادامه تحصیل دانشجویان و ایجاد فرصت مجدد برای دانشجویان برای تقویت بنیه علمی خود، یک نوبت آزمون میان دوره در روز جمعه مورخ ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰  پیش‌بینی شده است که دانشجویانی که موفق به کسب حدنصاب قبولی آزمون در اسفند ماه ۹۹ نشده‌اند، می‌توانند در آزمون مذکور شرکت کنند که امیدواریم با استفاده از این فرصت، موفق به کسب حدنصاب قبولی در آزمون شوند.

انتهای پیامآرشیو اخبار علمی سرویس خبری اقطاع نیوزنحوه تعیین حدنصاب آزمون پیش کارورزی مشخص شد/اعلام زمان آزمون بعدینمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.