قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
نحوه اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پیگیری شود

نحوه اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پیگیری شود


نحوه اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پیگیری شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به معاون نظارت مجلس خواستار بررسی چگونگی اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی برای محرومین و ارائه گزارش آن شد.

 

*** پیگیری نحوه اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی

 

به گزارش اقطاع نیوز، محمدباقر قالیباف در پی نظارت میدانی از محله امامزاده یحیی (ع) تهران و ادعای بی خبری برخی مردم محروم این منطقه ازیارانه ۱۲۰ هزار تومانی که توسط نمایندگان مردم مصوب شده است، او در نامه‌ای خواستار بررسی چگونگی اجرای قانون مجلس در این باره و ارائه گزارش آن شد.

 

*** متن نامه قالیباف به معاون نظارت مجلس

 

وی در این نامه خطاب به پژمان پشمچی‌زاده، نوشته است:

پیرو نظارت میدانی برای بررسی چک نهایی دریافت‌یارانه قانون حمایت معیشتی مجلس و ادعای تعدادی از محرومین مبنی بر عدم دریافت‌یارانه مردمی، ضروری است چگونگی اجرایی شدن پرداخت‌یارانه ۱۲۰ هزار تومانی برای محرومین و ۱۰۰ هزار تومانی برای اقشار کم درآمد پیگیری و گزارش آن به اینجانب ارائه شود.

 

 

اخبار مهم صنایع:

موافق قیمت‌گذاری دستوری نبوده‌ام و نیستم

کره جنوبی در قبال ایران رفتار مستقلی داشته باشد

۸ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت با ارزش ۱.۲ میلیارد دلار امضا شد

 

 

*** عدم دریافت یارانه معیشتی 

 

۲ هفته پیش رئیس قوه مقننه در راستای نظارت میدانی مجلس شورای اسلامی حضور در منازل برخی اهالی محله امامزاده یحیی که از اقشار بدون درآمد و آسیب پذیر هستند، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم قرار گرفت.

در این بازدید میدانی خانواده‌هایی که در این محله زندگی می‌کنند و برخی از آن‌ها حتی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی قرار دارند، ادعا کردند که فقط‌یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند و نه تنهایارانه ۱۲۰ هزار تومانی اخیر که مصوبه مجلس است را دریافت نمی‌کنند، بلکه حتی‌یارانه معیشتی که سال ۹۸ و پس از افزایش قیمت بنزین بنا بود به خانواده‌های ایرانی پرداخت شوند را نیز دریافت نمی‌کنند.

 

*** در خواست رییس مجلس از دیوان محاسبات و کمیسیون اجتماعی

 

به گزارش اقطاع نیوز، قالیباف در نامه خود همچنین از دیوان محاسبات و کمیسیون اجتماعی مجلس خواسته است بررسی چگونگی پرداخت‌یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به محرومان را در دستور کار قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی در آبان ماه طرحی را به تصویب رساند که طی آن دولت موظف شد به بیش از ۶۰ میلیون نفر بین ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان‌یارانه پرداخت کند.

دولت ابتدا از اجرای این قانون سر باز زد و حتی پرداخت یارانه‌به مردم را اعانه توصیف کرد.

با این حال با پیگیری مجلس و ابلاغ قانون توسط دکتر قالیباف، دولت ناگزیر از پرداخت‌‌یارانه‌ معیشتی به مردم شد.

گرچه دولت قانون مصوب مجلس را عیناً اجرا نکرد و هم در میزان پرداخت و هم جمعیت هدف، تغییراتی را ایجاد کرد اما در راستای تعامل قوا، مجلس با دولت همراه کرد تا این‌یارانه به مردم پرداخت شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع

اقطاع نیوزنحوه اجرای پرداخت یارانه ۱۲۰ هزار تومانی پیگیری شودنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.