قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

نبرد بزرگ شبکه‌های اجتماعی با اطلاعات نادرست درباره کرونا – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


نبرد بزرگ شبکه‌های اجتماعی با اطلاعات نادرست درباره کرونا

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه فناوری اقطاع نیوز، شرکت‌های گوگل، توئیتر و فیسبوک با همکاری سازمان‌های بین‌المللی بهداشت قصد دارند نبردی بزرگ با اطلاعات نادرست در مورد واکسن کرونا را که در شبکه‌های اجتماعی موجود است آغاز کنند.

دولت‌های انگلیس و کانادا نیز برای مشارکت در این پروژه بزرگ اعلام آمادگی کردند و می‌خواهند چارچوبی قانونی برای انتشار اطلاعات درست در مورد واکسن کرونا را ایجاد کنند. یکی از سیاست‌مداران ارشد کانادایی گفت: «در حالی که جهان بیش از چند ماه با تولید انبوه واکسن کرونا فاصله ندارد عده‌ای سودجو تنها برای آسیب زدن به روح و جسم مردم خبرهای نادرستی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. شاید این گونه خبرها تأثیر زیادی بر روند تولید واکسن نداشته باشد ولی ممکن است سبب بروز بی اعتمادی مردم به اکتشافات پزشکی شود.»

برخی از کارشناسان فناوری معتقدند ممکن است تعدادی از گروه‌های سیاسی از اطلاعات نادرست در مورد واکسن کرونا حمایت کنند زیرا منافعی در وضعیت فعلی جهان دارند. اما به هر حال نمی‌تواند تلاش دانشمندان را متوقف کرد و قطعاً در آینده شاهد تولید دارو و واکسنی مؤثر برای کرونا خواهیم بود.

سازمان جهانی بهداشت به همه شرکت‌های تولید کننده دارو که در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش می‌کنند تأکید کرده است با شفاف‌سازی در مراحل ساخت واکسن اعتماد عمومی را به‌دست آورده و مردم را از نگرانی نجات دهند.

انتهای پیام/۴۱۴۴/آرشیو آنا | سرویس خبری اقطاع نیوزنبرد بزرگ شبکه‌های اجتماعی با اطلاعات نادرست درباره کرونانمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.